Płyta XXV ZImowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-06-25 07:50:11

Finał XXV Zimowej Giełdy Piosenki miał miejsce 19 marca w Studenckim Centrum Kultury. Całość wydarzenia była rejestrowana wideo dzięki uprzejmości telewizji SETA oraz audio dzięki pracownikom Radia Opole. 
Zarejestrowany materiał znajduje się na płycie podsumowującej XXV Zimową Giełdę Piosenki, która ujrzała światło dzienne 24 czerwca 2015. Na płycie CD i DVD znajdują się wszystkie zespoły, które pojawiły się w Opolu. Na CD można usłyszeć 18 utworów, specjalnie przygotowanych na finał XXV Zimowej Giełdy Piosenki. Z kolei na DVD można zobaczyć wszystkie piosenki do tekstu Młynarskiego z finału ZGP w Opolu. 


+ więcej

Podsumowanie ZGP w Akademickiej


Data dodania: 2015-03-23 11:51:34

+ więcej

Nagrody XXV Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu


Data dodania: 2015-03-20 12:27:20

Podczas finału XXV Zimowej Giełdy Piosenki na scenie Studenckiego Centrum Kultury zaprezentowało się 9 zespołów z całej Polski.
Każdy z zespołów był oceniany przez jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele ośrodków kultury z województwa opolskiego oraz Jarosław Wasik, Natalia Grosiak, Maciej Kochański, Hanna Kiec, Tomasz Bazan oraz przedstawiciel Starostwa Opolskiego. Po długich obradach jury przyznało nagrody następującym zespołom:

I miejsce (złoty wiatraczek) - Nandu
II miejsce (srebrny wiatraczek) - Meeow
III miejsce (brązowy wiatraczek) - BAO
Specjalna nagroda Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury - Ponad Chmurami
Specjalna nagroda Ośrodka Kultury w Niemodlinie - BAO
Specjalna nagroda Domu Kultury w Krapkowicach - BAO
Specjalna nagroda Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie - Nandu
Specjalna nagroda Domu Kultury w Ozimku - Ponad Chmurami
Specjalna nagroda Nyskiego Domu Kultury - Chill-e-motion
Nagroda specjalna Starosty Opolskiego - Mitochondrium
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Grzeczni Chłopcy
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Mitochondrium
Nagranie Teledysku - Meeow
Studio Nagrań Radia Sygnały - Nandu
Juwenalia we Wrocławiu - Nandu
Piastonalia w Opolu - BAO
Support przez Micromusic w ramach Nocy Kultury w Opolu - Mitochondrium
+ więcej

XXV Zimowa Giełda Pioseki w telewizji 100


Data dodania: 2015-03-16 14:29:02

Finał XXV Zimowej Giełdy Piosenki będzie mieć miejsce 19 marca 2015 roku o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury.
Sala widowiskowa ma ograniczoną ilość miejsc, dlatego dla tych wszystkich, których chcieliby zobaczyć uczestników Giełdy nie ruszając się z domu przygotowujemy transmisję na żywo. O godzinie 17:00 będziemy transmitować podpisanie umowy partnerskiej między Uniwersytetem Opolskim, a ośrodkami kultury w województwie opolskim. Od godziny 18:00 będzie można śledzić poczynania 10 finalistów XXV Zimowej Giełdy Piosenki. Całość wydarzenia będzie transmitowane dzięki uprzejmości telewizji 100.

+ więcej

Znamy 10 finalistów Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-03-07 10:41:03

Wielki finał Zimowej Giełdy Piosenki będzie mieć miejsce 19 marca w Studenckim Centrum Kultury. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 podpisaniem porozumienia o współpracy z przedstawicielami ośrodków kultury w regionie.
Punktualnie o godzinie 18:00 wystartuje przegląd 10 zespołów z całej Polski. Każda kapela, która pojawi się w Opolu zaprezentuje dwa utwory w tym jeden do tekstu Wojciecha Młynarskiego. Cała impreza będzie transmitowana na antenie Radia Opole i studenckiej rozgłośni Radia Sygnały. Oceniać umiejętności bandów będą m.in. Jarosław Wasik, Natalia Grosiak oraz Tomasz Bazan z Radia Opole.

10 finalistów XXV Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu

1. Grzeczni Chłopcy (Warszawa)
2. Meeow (Kraków)
3. Nandu (Warszawa)
4. Ponad Chmurami (Poznań)
5. Chill-e-motion (Kraków)
6. Yummy Mummy (Puławy)
7. Mitochondrium (Poznań)
8. Cherry Daiquiri (Warszawa)
9. Simple Wine (Starachowice)
10. BAO (Chrzanów)

+ więcej

Mamy dwóch uczestników XXV finału Zimowej Giełdy Pioseki


Data dodania: 2015-03-05 09:41:35

W środę na antenie Radia Sygnały od godziny 20:00 można było usłyszeć 18 zespołów, które we wcześniejszych audycjach zajęły miejsca 2 i 3.
Dwa zespoły, które wygrały dogrywkę pojawią się w Studenckim Centrum Kultury 19 marca 2015. Podczas audycji słuchacze oddali rekordową ilość głosów. Najwięcej otrzymał zespół BAO z, drugie miejsce zajął zespół Simple Wine. Każdy z zespołów będzie musiał przygotować dwa utwory w tym jeden do tekstu Wojciecha Młynarskiego.

1. BAO
2. Simple Wine
3.Victime
4. Midrange
5. Bez Schematów
6. Olivia Furman
7. What Ever
8. Dominika Kwiatkowska
9. Stone River
10. Skóra Świata
11. Plethora
12. Za mgłą
13. Crafty Braces
14. Pył
15. Cardio
16. Eleanor Gray
17. Suma Wszystkich Dźwięków
18.Grind
+ więcej

Dodatkowe miejsce podczas dogrywki


Data dodania: 2015-03-02 20:31:30

Zespół Pompa Dur, który zwyciężył podczas 6 eliminacji zrezygnował z udziału w finale Zimowej Giełdy Piosenki. Tym samym zwiększa się ilość zespołów, które mogą zakwalifikować się podczas dogrywki.
Audycja, która wyłoni 2 zespoły będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały 4 marca o godzinie 20:00. Wtedy to będzie można usłyszeć 18 zespołów, które zajęły miejsca 2 i 3 podczas dotychczasowych audycji Eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu. Wśród kapel, które walczą w dogrywce są:

GRIND powstał w Wyrach (okolice Mikołowa) w 2006 roku z inicjatywy braci Piotrka Zawiszy (perka) i Wojtka Zawiszy (bass). Nie długo później do zespołu dołączyła Justyna Starzyczny zasilając szeregi głośnym wyciem do mikrofonu i nieczystą grą na gitarze. Nasz zespołowy szkielet przez te lata wspomagali różni gitarzyści aż do momentu kiedy to do naszej ekipy dołączył Mati Palka i od tego czasu nasz skład jest stały i stabilny. Na swoim koncie mamy 3 demówki i kilkadziesiąt koncertów.

Zespół Skóra Świata powstał w 2003 roku. Muzykom od zawsze przyświecała idea, by grać rock'n'rolla w klasycznym, polskim stylu, nawiązującego do starych dokonań Lady Pank, wzmocnionego ciężarem w stylu TSA i ozdobionego melodyjnością Iry. Przez pond dekadę wielokrotnie zmieniał się skład kapeli, a kolejni muzycy dodawali od siebie nowe harmoniczne cegiełki. W tym czasie Skóra Świata zagrała dziesiątki koncertów w Warszawie i poza nią.


Suma Wszystkich Dźwięków to początkujący zespół składający się z młodych, uzdolnionych ludzi, z wielką muzyczną pasją i z zapałem nie tylko do tworzenia własnych interpretacji znanych utworów, ale również do pompowania nowych autorskich piosenek, w których czuć silne wpływy rocka i bluesa. Inspiracją do tworzenia własnych kompozycji są dla nas klasyki polskiej sceny muzycznej, m.in. Dżem, Coma, Breakout.


StoneRiver Napędzani pasją do muzyki. Led Zeppelin, AC/DC, Motley Crue, Black Label Society, TSA, wcześni Gunsi - to nas kręci - od bluesa po metal. Gramy to co lubimy, bez kompromisów, bez oglądania się na trendy. Szybko, wolno, dużo, mało ... co za różnica ? Jest moc ! Przyjdź na koncert - będzie głośno, ale rock n' roll to nie rurki z kremem."Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista, Alan Garstecki: "Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, naśladować, zasuwać mainstreamem, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl."


Zespół "Za Mgłą" powstał na początku 2014 roku. Grupę tworzą zawodowi muzycy, a jednocześnie pasjonaci z ogromnym potencjałem. Mają za sobą kilka występów w Krakowie na organizowanych przez Domy Kultury imprezach jak również krakowskich klubach.
Jestem z zespołu Cardio, istniejemy od września 2012 roku gramy autorskie kawałki rockowe , hard rockowe wzbogacone o saksofon. Poprzez 2 lata zagraliśmy całkiem sporo koncertów min. na Juwenaliach Lubelskich z zespołem Strachy na Lachy i Happysad, na festiwalu Spinacz w Kolbuszowej z zespołem Kabanos, w klubie Wytwórnia w Rzeszowie z Eweliną Lisowską, a także wiele mniejszych koncertów w pubuch, oraz na przeglądach młodych zespołów.

BAO to młody zespół z Chrzanowa, który w swojej twórczości łączy elementy rocka, funku i popu. Kapela składa się z czwórki przyjaciół. Każdy z nich ma swoje indywidualne gusty i inspiracje. Różniące się między sobą spojrzenia na muzykę tworzą niepowtarzalną muzyczną mieszankę, która najlepiej prezentuje się podczas występów na żywo.Dominika Kwiatkowska - Żyję muzyką, kocham muzykę, jestem muzyką i nikt nie może mi tego zabrać. Fejsbuk w tym okienku pyta mnie o czym jest ta strona..Hmmm ..Strona jest nazwana moim nazwiskiem więc pewnie się wszyscy spodziewają że o mnie :D Otóż niet ...nie do końca bo "fanpejdża" tego poświęcam muzyce, muzyce która gra mi w sercu. Mam nadzieję że kiedyś zagra ona też w sercach innych.


Crafty Braces - Gramy, żeby pieknie brzmieć, coś przekazać, mieć z tego radochę. Inspirację czerpiemy z każdej dobrej muzy. Zapraszamy do przesłuchania naszych pierwszych nagrań i życzymy szczęśliwego nowego muzycznego roku!
Midrange tworzy 5 młodych chłopaków: Tomek - gitara, Mateusz - wokal, Michał - bas, Adam - perkusja, Patryk - klawisze. Nasza muzyka to rock, rock&roll i ich pochodne. Wzorujemy się na działalności zespołów takich jak AC/DC czy Guns& Roses, TSA, Złe Psy ale głównie tworzymy własne utwory niż covery tychże zespołów. Zespół istnieje od sierpnia 2013 roku i mimo pewnych roszad w składzie prężnie się rozwija i ma za sobą kilkadziesiąt koncertów.

Plethora powstała w 2013 roku, wyewoluowawszy z założonego wcześniej zespołu Cyanide. Misją zespołu jest granie muzyki rozwiniętej technicznie, a zarazem pełnej prostoty, której zarówno przekaz muzyczny, jak i tekstowy poruszą słuchacza i naładują go pozytywną energią. Koncerty to mocna strona Plethory - dzięki bogatym kompozycjom i kunsztowi muzycznemu zespół wyróżnia się na tle polskiej sceny muzycznej i jest bardzo dobrze odbierany przez publiczność.

Bez Schematów: W każdym z nas od zawsze rozkwitała chęć tworzenia oraz wyrażenia swego wnętrza poprzez dźwięki połączone z rymowanym słowem. Uwielbiamy łączyć wszelkie brzmienia z rapem, jesteśmy otwarci na niecodzienne i niebanalne eksperymenty muzyczne o oldschoolowych korzeniach.Olivia Furman - Solistka, Studentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, śpiewa od 16 roku życia, wystąpiła na wielu koncertach organizowanych przez różne Instytucje oraz Ośrodki Kultury. Muzyka gra w jej duszy.
Zespół PYŁ powstał niecały rok temu, kiedy Franciszek Wekka (wokal, gitara) i Franciszek Berbeka (perkusja) odkryli zaskakującą zbieżność swoich imion. Odtąd wspólnie piszą kolejne utwory, inspirowane bluesem, rock and rollem i punk rockiem.
Victime: Młody polski zespół z Warszawy wykonujący muzykę heavy, power, speed, prog metalową i rockową. Wystąpił w Finale Ogólnopolskim Emergenza Festival 2014 koncertem w klubie Proxima. VicTime jest laureatem II nagrody ogólnopolskiego przeglądu Piec 2014.
Skład: Janek Pentz - gitara, Krzysiek Buffi - gitara, Tomek Wawreniuk - perkusja, Bartek Bereszczyński - wokal.


Kapela nazywa się WHATEVER. Gramy muzykę pop/rock, w naszych utworach można się jednak doszukać inspiracji z innych stylów muzycznych, jak np. reggae czy jazz.Liderką zespołu, a zarazem i wokalistką jest Dominika Michałowska (studentka). Resztę zespołu tworzą: Artur Wolny - gitarzysta (założyciel zespołu), Mr. Charles - gitarzysta, Adrian Wolny - klawiszowiec, Rafał Polnik - basista i Grzegorz Stempel - perkusista. Zespół powstał w czerwcu 2014 roku.

Zespół Simple Wine powstał w 2011r. z inicjatywy dwójki przyjaciół Emila i Bartosz. Próby w domach z gitarami akustycznymi, wspólna fascynacja muzyką lat 60 i 70. Zimą do duetu dołączył Kamil perkusista. On jako jedyny miał podstawy muzyczne i nie tylko podstawy. Deficyt basistów nie był problemem tylko w województwie świętokrzyskim. Trochę czasu minęło zanim do tria dołączył Grzegorz z gitarą basową. Próby, próby, próby. W zimnym zimą , gorącym latem domku prób.

+ więcej

Mamy 9 uczestnika XXV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-03-02 20:20:55

Wielki finał Zimowej Giełdy Piosenki w poniedziałek poznał 9 uczestnika, który zdobył największą ilość głosów. W nagrodę zespół ten będzie mieć możliwość zaprezentowania się podczas finału 19 marca w Studenckim Centrum Kultury.
Największą ilość głosów zdobył zespół Cherry Daiquiri, drugie miejsce Whatever, trzecie zaś Simple Wine. Zespoły z miejsca 2 i 3 kwalifikują się do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Informacje o dodatkowej audycji, która wyłoni ostatniego uczestnika zostanie zamieszczona na stronie Zimowej Giełdy. Wszystkim zespołom, które brały udział w eliminacjach gratulujemy i zachęcamy do zabawy w przyszłym roku.

1. Cherry Daiquiri (Warszawa)
2. Whatever (Rybnik)
3. Simple Wine (Starachowice)
4. Grey Fruit (Wrocław)
5. Voodoo Queen (Pisz)
6. Czumaćkyj Szlach (Ukraina)
7. Żmij (Kraków)
8. Agree (Poznań)
9. The Newspaper (Opole)
10. The Avarians (Kraków)
+ więcej

9 eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-23 20:36:43

Od stycznia, w każdy poniedziałek wybieraliśmy uczestników wielkiego finału XXV Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu. W najbliższy poniedziałek 2 marca będzie można usłyszeć kapele podczas ostatniej bitwy.
Zespół, który zdobędzie największą ilość głosów przechodzi do finału. Bandy z 2 i 3 miejsca kwalifikują się do dogrywki, która wyłoni ostatniego uczestnika finału. O zasadach głosowania podczas audycji poinformuje prowadzący. Start dziewiątych eliminacji na antenie Radia Sygnały o godzinie 20:00. W eliminacjach biorą udział:

Zespół Agree powstał w Poznaniu w 2013 roku. Nazwa zespołu nie jest przypadkowa. Wszyscy są zgodni co do wykonywanej muzyki, co widać po licznych obrażeniach ciał i naszych kartotekach u chirurga. Muzyka Agree bazuje na klasycznym rocku, ale słychać w niej wpływy różnych stylów. Każdy z członków bowiem słucha różnych wykonawców i zdarza się, że wprowadza ich styl do naszej muzyki.


Cherry Daiquiri - nikt nie jest w stanie przewidzieć, co tak naprawdę będzie się działo ale bezpiecznie na pewno nie będzie! Jedyne, o czym można zapewnić jest to, że każdy może spędzić mistyczny wieczór podobny temu, gdy Gershwin pojawiał się na przyjęciach Kahna i grał. A teraz, wyobraź sobie ten element współczesnego życia, twojego życia, z którego wymazano plamy nudy.Zespół Czumaćkyj Szlach to mieszanka ukraińskich melodii ludowych ze współczesną ciężką muzyką rockową, która jednocześnie łączy w sobie etniczne motywy innych narodów. Ciężkie gitarowe riffy, wirująca energia, recytatyw, dynamiczne refreny – to cechy charakterystyczne Czumaćkiego Szlachu. Zespół istnieje od 2008 roku i od tamtego czasu już zyskał wielu fanów. Czumaćkyj Szlach brał udział w polskich festiwalach, między innymi, w lubelskiej "Nocy Kultury" oraz warmińsko-mazurskim "UniqueRockFestival".

Grey Fruit - grupa 5 chłopaków z Wrocławia tworzących muzykę z pogranicza ska, funku oraz rocka, laureat I miejsca Konkursu Kapel Medikalia 2013. Lubimy muzykę energetyczną, dlatego nasze lekkie teksty staramy się równoważyć solidnym, melodyjnym akcentem instrumentalnym. Gramy razem od października 2012, koncertujemy na terenie Wrocławia oraz Dolnego Śląska.


Zespół Simple Wine powstał w 2011r. z inicjatywy dwójki przyjaciół Emila i Bartosz. Próby w domach z gitarami akustycznymi, wspólna fascynacja muzyką lat 60 i 70. Zimą do duetu dołączył Kamil perkusista. On jako jedyny miał podstawy muzyczne i nie tylko podstawy. Deficyt basistów nie był problemem tylko w województwie świętokrzyskim. Trochę czasu minęło zanim do tria dołączył Grzegorz z gitarą basową. Próby, próby, próby. W zimnym zimą , gorącym latem domku prób.

The Awarians uwielbiają R O C K !!! Ten sekstet jest o wysokiej energii i walenie melodie na scenie . Zainspirowany Beck, The Cure , Brygady Kryzys Manaam , Siekiera , Uncle Tupelo i ELO , niektórzy mówią,dźwięk jest podobny do The Pixies , Bloodhound Gang i trupów Milkmen ! Występ na żywo jestpełna siła atak na wszystkie zmysły wynikających w szczęściu . Rock On!The Newspaper - rozmywający się wokal, noisowe partie gitarowe, pulsujący rytm. W ten sposób można krótko określić muzykę czterech chłopaków z Opola. Zainspirowani nową falą i post punkiem postanowili stworzyć muzykę, która w swój własny, specyficzny sposób wypłynie na morze. Pierwszy singiel Step by Step, gdzie dodatkowym kawałkiem został Escape, jedynie rozjuszył apetyt na kolejne odkrycia owocując singlami Bend oraz You and I.


Zespół Voodoo Queen został założony w listopadzie 2013 z inicjatywy Rafała Morsztyna -obecnego gitarzysty który ppwrocil do Polski na stale z Anglii. Styl jaki od początku był definiowany to połączenie ciężkiego rocka z początku lat 70 i nieco odnowionej formuły spod znaku takich grup jak Kyuss czy Fu Manchu . Do składu po krótkim czasie oprócz perkusisty Mateusza Rumińskiego dołączył wokalista Jakub Karpiński i basista Marcin Fiertek.


Kapela nazywa się WHATEVER. Gramy muzykę pop/rock, w naszych utworach można się jednak doszukać inspiracji z innych stylów muzycznych, jak np. reggae czy jazz.Liderką zespołu, a zarazem i wokalistką jest Dominika Michałowska (studentka). Resztę zespołu tworzą: Artur Wolny - gitarzysta (założyciel zespołu), Mr. Charles - gitarzysta, Adrian Wolny - klawiszowiec, Rafał Polnik - basista i Grzegorz Stempel - perkusista. Zespół powstał w czerwcu 2014 roku.

Żmij to zespół muzyczny, prezentujący autorską muzykę folkową lub alternatywne interpretacje muzyki ludowej z wpływami rocka. Często zapraszamy gościnnych muzyków a także łączymy nasze występy z innymi formami takimi jak teatr, projekcje multimedialne czy taniec. Pomysłodawca zespołu oraz autor tekstów i muzyki jest zarazem doktorantem i autorem publikacji z dziedziny wierzeń słowiańskich.


+ więcej

Mamy 8 finalistę XXV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-23 20:23:02

Każdego tygodnia w poniedziałek zespoły z całej Polski walczą o finał Zimowej Giełdy Piosenki, który będzie mieć miejsce 19 marca 2015 roku w opolskim Studenckim Centrum Kultury.
W poniedziałek podczas 8 eliminacji do walki stanęło, aż 11 zespołów. Jednak tylko jeden może zakwalifikować się do wielkiego finału. Bandem, który zdobył największą ilość waszych głosów jest Mitochondrium, drugie miejsce zajął zespół Pył trzecie zaś Victime. Zespoły z tych miejsc kwalifikują się do dogrywki, która może wyłonić ostatniego uczestnika wielkiego finału.

1. Mitochondrium (Poznań)
2. Pył (Warszawa)
3.Victime (Warszawa)
4. Wicked Side (Białystok)
5. Żuk w pudełku (Leszno)
6. Maja Lumasepio (Strzelce Krajeńskie)
7. Mr.Pollack (Mielec)
8. Fragile (Oleśnica/Wrocław)
9. SteelFire (Mińsk Mazowiecki)
10. Justice Theory (Grodzisk Mazowiecki)
11. With all your strengh (Białystok)
+ więcej

Strona 1 z 15dol