9 eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-23 20:36:43

Od stycznia, w każdy poniedziałek wybieraliśmy uczestników wielkiego finału XXV Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu. W najbliższy poniedziałek 2 marca będzie można usłyszeć kapele podczas ostatniej bitwy.
Zespół, który zdobędzie największą ilość głosów przechodzi do finału. Bandy z 2 i 3 miejsca kwalifikują się do dogrywki, która wyłoni ostatniego uczestnika finału. O zasadach głosowania podczas audycji poinformuje prowadzący. Start dziewiątych eliminacji na antenie Radia Sygnały o godzinie 20:00. W eliminacjach biorą udział:

Zespół Agree powstał w Poznaniu w 2013 roku. Nazwa zespołu nie jest przypadkowa. Wszyscy są zgodni co do wykonywanej muzyki, co widać po licznych obrażeniach ciał i naszych kartotekach u chirurga. Muzyka Agree bazuje na klasycznym rocku, ale słychać w niej wpływy różnych stylów. Każdy z członków bowiem słucha różnych wykonawców i zdarza się, że wprowadza ich styl do naszej muzyki.


Cherry Daiquiri - nikt nie jest w stanie przewidzieć, co tak naprawdę będzie się działo ale bezpiecznie na pewno nie będzie! Jedyne, o czym można zapewnić jest to, że każdy może spędzić mistyczny wieczór podobny temu, gdy Gershwin pojawiał się na przyjęciach Kahna i grał. A teraz, wyobraź sobie ten element współczesnego życia, twojego życia, z którego wymazano plamy nudy.Zespół Czumaćkyj Szlach to mieszanka ukraińskich melodii ludowych ze współczesną ciężką muzyką rockową, która jednocześnie łączy w sobie etniczne motywy innych narodów. Ciężkie gitarowe riffy, wirująca energia, recytatyw, dynamiczne refreny – to cechy charakterystyczne Czumaćkiego Szlachu. Zespół istnieje od 2008 roku i od tamtego czasu już zyskał wielu fanów. Czumaćkyj Szlach brał udział w polskich festiwalach, między innymi, w lubelskiej "Nocy Kultury" oraz warmińsko-mazurskim "UniqueRockFestival".

Grey Fruit - grupa 5 chłopaków z Wrocławia tworzących muzykę z pogranicza ska, funku oraz rocka, laureat I miejsca Konkursu Kapel Medikalia 2013. Lubimy muzykę energetyczną, dlatego nasze lekkie teksty staramy się równoważyć solidnym, melodyjnym akcentem instrumentalnym. Gramy razem od października 2012, koncertujemy na terenie Wrocławia oraz Dolnego Śląska.


Zespół Simple Wine powstał w 2011r. z inicjatywy dwójki przyjaciół Emila i Bartosz. Próby w domach z gitarami akustycznymi, wspólna fascynacja muzyką lat 60 i 70. Zimą do duetu dołączył Kamil perkusista. On jako jedyny miał podstawy muzyczne i nie tylko podstawy. Deficyt basistów nie był problemem tylko w województwie świętokrzyskim. Trochę czasu minęło zanim do tria dołączył Grzegorz z gitarą basową. Próby, próby, próby. W zimnym zimą , gorącym latem domku prób.

The Awarians uwielbiają R O C K !!! Ten sekstet jest o wysokiej energii i walenie melodie na scenie . Zainspirowany Beck, The Cure , Brygady Kryzys Manaam , Siekiera , Uncle Tupelo i ELO , niektórzy mówią,dźwięk jest podobny do The Pixies , Bloodhound Gang i trupów Milkmen ! Występ na żywo jestpełna siła atak na wszystkie zmysły wynikających w szczęściu . Rock On!The Newspaper - rozmywający się wokal, noisowe partie gitarowe, pulsujący rytm. W ten sposób można krótko określić muzykę czterech chłopaków z Opola. Zainspirowani nową falą i post punkiem postanowili stworzyć muzykę, która w swój własny, specyficzny sposób wypłynie na morze. Pierwszy singiel Step by Step, gdzie dodatkowym kawałkiem został Escape, jedynie rozjuszył apetyt na kolejne odkrycia owocując singlami Bend oraz You and I.


Zespół Voodoo Queen został założony w listopadzie 2013 z inicjatywy Rafała Morsztyna -obecnego gitarzysty który ppwrocil do Polski na stale z Anglii. Styl jaki od początku był definiowany to połączenie ciężkiego rocka z początku lat 70 i nieco odnowionej formuły spod znaku takich grup jak Kyuss czy Fu Manchu . Do składu po krótkim czasie oprócz perkusisty Mateusza Rumińskiego dołączył wokalista Jakub Karpiński i basista Marcin Fiertek.


Kapela nazywa się WHATEVER. Gramy muzykę pop/rock, w naszych utworach można się jednak doszukać inspiracji z innych stylów muzycznych, jak np. reggae czy jazz.Liderką zespołu, a zarazem i wokalistką jest Dominika Michałowska (studentka). Resztę zespołu tworzą: Artur Wolny - gitarzysta (założyciel zespołu), Mr. Charles - gitarzysta, Adrian Wolny - klawiszowiec, Rafał Polnik - basista i Grzegorz Stempel - perkusista. Zespół powstał w czerwcu 2014 roku.

Żmij to zespół muzyczny, prezentujący autorską muzykę folkową lub alternatywne interpretacje muzyki ludowej z wpływami rocka. Często zapraszamy gościnnych muzyków a także łączymy nasze występy z innymi formami takimi jak teatr, projekcje multimedialne czy taniec. Pomysłodawca zespołu oraz autor tekstów i muzyki jest zarazem doktorantem i autorem publikacji z dziedziny wierzeń słowiańskich.


+ więcej

Mamy 8 finalistę XXV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-23 20:23:02

Każdego tygodnia w poniedziałek zespoły z całej Polski walczą o finał Zimowej Giełdy Piosenki, który będzie mieć miejsce 19 marca 2015 roku w opolskim Studenckim Centrum Kultury.
W poniedziałek podczas 8 eliminacji do walki stanęło, aż 11 zespołów. Jednak tylko jeden może zakwalifikować się do wielkiego finału. Bandem, który zdobył największą ilość waszych głosów jest Mitochondrium, drugie miejsce zajął zespół Pył trzecie zaś Victime. Zespoły z tych miejsc kwalifikują się do dogrywki, która może wyłonić ostatniego uczestnika wielkiego finału.

1. Mitochondrium (Poznań)
2. Pył (Warszawa)
3.Victime (Warszawa)
4. Wicked Side (Białystok)
5. Żuk w pudełku (Leszno)
6. Maja Lumasepio (Strzelce Krajeńskie)
7. Mr.Pollack (Mielec)
8. Fragile (Oleśnica/Wrocław)
9. SteelFire (Mińsk Mazowiecki)
10. Justice Theory (Grodzisk Mazowiecki)
11. With all your strengh (Białystok)
+ więcej

Kolejne eliminacje na antenie Radia Sygnały


Data dodania: 2015-02-18 20:32:58

Zimowa Giełda Piosenki zbliża się wielkimi krokami. Wielki finał już 19 marca w Studenckim Centrum Kultury, który będzie transmitowany za pośrednictwem Radia Opole jak również Radia Sygnały.
Zespoły podczas eliminacji będą walczyć o głosy słuchaczy, którzy każdego tygodnia wyłaniają jednego uczestnika "Giełdy". Band, który zdobędzie największą ilość głosów kwalifikuje się do finału w Opolu. Drugie i trzecie miejsce walczyć będzie w dogrywce na antenie Radia Sygnały. W walce o 8 miejsce staną zespoły:

Fragile to wybuchowa mieszanka osobowości i różnych inspiracji muzycznych, które w połączeniu dają dynamit numetalowego grania! Rozpaleni żądzą tworzenia i przepełnieni potrzebą chłonięcia Waszej energii na koncertach, mamy ambicję zaszczepić w Was naszą muzykę, która jest połączeniem wielu gatunków - od elementów death metalu, przez trash, core, przyjemne dla ucha softowe nuty, a na hip-hopie kończąc.


Jesteśmy Justice Theory z Grodziska Mazowieckiego, muzykę jaką wykonujemy określamy jako Groove/Melodic Melodic. Mamy na koncie występy z takimi zespołami jak Lao Che, Ametria, Neuronia, Pull The Wire, Nuclear(*Chile*) i wiele innych. Dotychczasowym osiągnięcie jest II miejsce na Rock Piotrkovia Festival. 06.06.2013 Wydaliśmy płytę/demo.Maja Lumasepio - zespół rockowy, założony w 2013 przez strzelczan, w którego skład wchodzą: Marek Popis (gitara prowadząca), Daniel Ludwiczak (gitara rytmiczna), Piotr Haraziński (perkusja), Sergiusz Paszkiewicz(gitara basowa) Jan Popis(wokal) i Mateusz Popis (wokal i student :) ). Zespół gra hard rocka z elementami heavy metalu. Pierwszy koncert dał w przeglądzie lubuskich kapel "Lubuskie Dobrze Rockuje" w Babimoście, który wygrał.


Poznańska formacja Mitochondrium założona w 2012 roku przez czterech absolwentów reżyserii dźwięku i położną. Wypadkowa funku/rocka/jazzu/popu to własnie nasze brzmienie!
 
Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bass), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.


Zespół PYŁ powstał niecały rok temu, kiedy Franciszek Wekka (wokal, gitara) i Franciszek Berbeka (perkusja) odkryli zaskakującą zbieżność swoich imion. Odtąd wspólnie piszą kolejne utwory, inspirowane bluesem, rock and rollem i punk rockiem.
Początki zespołu sięgają 2010, kiedy to wieloletni fan heavy metalu, Maciek Bartnicki postanowił zrobić użytek ze swojej pasji i wraz z bratem, Kubą, uformowali zespół, który na razie składał się tylko z gitarzystów. Panowie szybko wypatrzyli perkusistę Przemka Nalazka, który w dniu angażu nie miał nawet 14 lat. Do ekipy dołączyli jeszcze basista Mariusz Jaguścik oraz początkujący wokalista Paweł Markowski i tak oto w grudniu 2010 narodził się SteelFire.

Victime: Młody polski zespół z Warszawy wykonujący muzykę heavy, power, speed, prog metalową i rockową. Wystąpił w Finale Ogólnopolskim Emergenza Festival 2014 koncertem w klubie Proxima. VicTime jest laureatem II nagrody ogólnopolskiego przeglądu Piec 2014.
Skład: Janek Pentz - gitara, Krzysiek Buffi - gitara, Tomek Wawreniuk - perkusja, Bartek Bereszczyński - wokal.


Wicked Side, heavy metalowy zespół pochodzący z Białegostoku, został założony w maju 2009 przez czwórkę przyjaciół, których celem było granie muzyki bliskiej ich sercom. Styl zespołu jest zakorzeniony w NWOBHM, zawierający również elementy hard rocka i thrash metalu, stanowi połączenie old-schoolowego charakteru z nowoczesnym brzmieniem.Historia With Strength z całej siły rozpoczyna w 2007 roku w Sokółce , gdzie dwóch facetów: Adrian ( obecny perkusista ) i Michał (były wokalista ) rozpocznie odtwarzanie muzyki. Po kilku miesiącach okazało się Kamil ( obecny gitarzysta ) . Oni praktykował wiele od 4 lat i przeniósł się do Białegostoku - gdzie Damian (drugi gitarzysta ) dołączył do nich - zagrał kilka koncertów , a zebrane doświadczenie okładkis.


Żuk w pudełku - Zespół tworzy trójka doświadczonych muzyków. Podejście do życia, autorskie teksty oraz chęć tworzenia niebanalnej muzyki stawiają w opozycji do wszechobecnej biesiady kiczu i nijakości."
+ więcej

Nagrodą Juwenalia we Wrocławiu


Data dodania: 2015-02-17 15:50:02

Wielki finał Zimowej Giełdy Piosenki już 19 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Każdego roku jury jako nagrodę przyznaje m.in. występ podczas Juwenaliów w jednym z miast akademickich.
W zeszłym roku zespół The Modts, który zajął 3 miejsce zagrał koncert w ramach nagrody na Juwenaliach we Wrocławiu. W tym roku przedstawiciel Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Wrocławskiego również przyzna nagrodę, którą będzie występ przed studencką publicznością we Wrocławiu. Taką samą nagrodę Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego przyzna zespołowi, który wygra przegląd WUDA (Wrocławski Uniwersytet Dostarcza Atrakcji).
 
+ więcej

Znamy 7 uczestnika finału Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-16 20:17:22

Eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki mają miejsce na antenie Radia Sygnały w każdy poniedziałek o godzinie 20:00. Zespół, który wygrywa audycje zdobywa największą ilość głosów telefonicznych i mailowych.
W poniedziałek 16 lutego na antenie Radia Sygnały największą liczbę głosów zdobył zespół Yummy Mummy, drugie miejsce zajął skład Bez Schematów z Ozimka, trzecie zaś Olivia Furman. Zespoły te walczą w dogrywce, która wyłoni jeszcze jednego uczestnika XXV Zimowej Giełdy Piosenki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszej zabawie i zapraszamy już za rok.

1. Yummy Mummy (Puławy)
2. Bez Schematów (Ozimek)
3. Olivia Furman (Kraków)
4. Oravia (Warszawa)
5. Issel (Wrocław)
6. Czteropak (Kraków)
7.Ugly10 (Warszawa)
8. D'dorsh (Olsztyn)
9. Many Movements (Gostyń)
10. Spajku i Dziunek (Tarnów)
11. Żółta Febra (Złotoryja)

+ więcej

Kolejna nagroda Zimowej Giełdy Piosenki potwierdzona


Data dodania: 2015-02-16 13:56:56

Zimowa Giełda Piosenki to nie tylko przegląd 10 zespołów z całej Polski, inicjatywa ta daje niezwykłe możliwości młodym zespołom z całej Polski.
W tym roku swoją obecność w jury potwierdził dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie. Wybierze on zespół, który zaprezentuje się podczas Dni Olesna w 2015 roku. Podczas XXIV finału ZGP dyrektor MOK-u w Oleśnie docenił umiejętności Ani Tryk i zespołu Hazard. W nagrodę Ania z zespołem pojawiła się w oleskim amfiteatrze 26 lipca 2014. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.
+ więcej

Darmowe wejściówki na finał XXV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-16 13:16:35

Finał Zimowej Giełdy Piosenki będzie mieć miejsce już 19 marca 2015 roku w Studenckim Centrum Kultury.
Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00 przeglądem 10 zespołów z całej Polski, które zaprezentują m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego. Po zakończeniu przeglądu będzie można zobaczyć koncert Meli Koteluk, która również wykona utwory Młynarskiego. Darmowe wejściówki można odbierać od 8:00 do 16:00 w Studenckim Centrum Kultury w pokoju nr 15. Jedna osoba, może odebrać tylko jedną wejściówkę.


+ więcej

Uczestnicy 7 eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-11 15:57:36

Znamy już 6 uczestników gali finałowej Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu. W poniedziałek 16 lutego poznamy siódmego finalistę, który pojawi się 19 marca w Studenckim Centrum Kultury.
W poniedziałek o godzinie 20:00 na antenie zaprezentowanych zostanie 10 zespołów, na które będzie można głosować. Zasady głosowania zostaną podane w trakcie trwania audycji. Należy jednak pamiętać, że będzie można oddać tylko jeden głos. Do walki o finał XXV Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu staną:

Bez Schematów: W każdym z nas od zawsze rozkwitała chęć tworzenia oraz wyrażenia swego wnętrza poprzez dźwięki połączone z rymowanym słowem. Uwielbiamy łączyć wszelkie brzmienia z rapem, jesteśmy otwarci na niecodzienne i niebanalne eksperymenty muzyczne o oldschoolowych korzeniach.Czteropak to niezależny zespół rockowy z Krakowa. To grupa czterech bardzo zżytych ze sobą facetów, w której każdy wychował się na innej muzyce. Dzięki temu ich styl jest bogatą mieszanka nurtów i brzmień, z której wykiełkował melodyczny rock. Szukają tego, co dla nich w muzyce najważniejsze: życia, emocji i rozrywki – w różnych proporcjach.Zespół Issel współtworzy pięć wrocławskich osobistości, z których ciężko wymienić tę najważniejszą i mającą największy wpływ na brzmienie kapeli. Wszyscy zgodnie twierdzą, iż jest to kolektyw, a nie solowy projekt, któregokolwiek z członków. Sekcje rytmiczną tworzą zawsze niespokojni i szaleni Paweł „Dude” Dudziak- odpowiedzialny za niskie częstotliwości oraz siedzący za zestawem perkusyjnym Marek „ Wrona” Wroński.


Zespół Many Movements założony na początku 2014 roku przez Sebastiana Olejniczaka (bas), Mikołaja Pawlaka (gitara), Wojtka Dolatowskiego (wokal) oraz Patryka Sadzkiego (perkusja). Gramy szeroko pojęty rock alternatywny.
Olivia Furman - Solistka, Studentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, śpiewa od 16 roku życia, wystąpiła na wielu koncertach organizowanych przez różne Instytucje oraz Ośrodki Kultury. Muzyka gra w jej duszy.
Orawia - Jesteśmy zespołem który istnieje już kilka lat. W minionym roku udało nam się nagrać płytę demo aczkolwiek nie jest jeszcze wydana. Gramy ogólnie szeroko pojęty rock/metal. Staramy się skupić nad tym by nasze kompozycje były wyraziste i trafiały do odbiorcy. Teksty opisują świat z perspektywy pierwszo-osobowej, dotyczną egzystencjalnej natury człowieka jak i ponadczasowych prawd o życiu.


Są z Tarnowa, mieszkają w Krakowie. Spajku to młody MC z dużym potencjałem, Dziunek utalentowany producent i MC w składzie Mango Collective. Razem tworzą muzyczną opowieść o świecie, który nas otacza, często nie pozbawioną ironii. Nie bez znaczenia jest też smak serwowanych "dań" - soczyste kąski i organiczne dźwięki łączą się w zdrową mieszankę, pobudzającą do myślenia.


Ugly 10 to 5 warszawskich chłopaków, którzy postanowili, czerpiąc z zamiłowania do dobrego rocka i doświadczenia zebranego w innych projektach, stworzyć coś razem. Pod koniec września zespół, po blisko dwóch latach od debiutanckiej EPki, powrócił na scenę z nowym wokalistą i nowym materiałem - EPką "Adele Syndrome", z której pochodzą konkursowe utwory.


Zespół Yummy Mummy powstał w październiku 2012 roku w Puławach, jednak pomysł stworzenia czegoś razem narodził się w sierpniu na corocznych puławskich Warsztatach Bluesowych. W naszych utworach można usłyszeć mieszankę funky i rapu, a do tego szczypta rockowego temperamentu dla nadania ostrości. ;) Na koncertach nigdy nie odpuszczamy, a nasza muzyka potrafi rozbujać niejednego podpieracza ścian ;)


Żółta Febra to piątka młodych ludzi których połączyła miłość do prostych, energetycznych dźwięków. Każdy z nas ma za sobą udział w mniej lub bardziej znanych muzycznych projektach. Ten obecny ma nam przynieść sławę i pieniądze, a naszym słuchaczom dobrą zabawę i szalone pogo pod sceną.D’Dorsh powstał w 2008 roku jako zespół coverowy. Po dwóch latach rozpoczął autorską twórczość i istnieje nieprzerwanie, zmieniając dwa razy perkusistę i raz basistę. Obecny skład pojawia się na mniejszych i większych scenach w całej Polsce. Styl jaki wykonują to Rock w najczystszej postaci, natomiast inspiracje czerpią z otoczenia. Najlepiej posłuchać i się przekonać.


+ więcej

Wyłoniliśmy 6 finalistę Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-09 20:30:58

Zimowa Giełda Piosenki zbliża się wielkimi krokami. Wielki finał Giełdy już 19 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.
Każdego tygodnia 10 zespołów walczy o jak największą ilość głosów podczas poniedziałkowej audycji w Radiu Sygnały. Zespołem, który otrzymał największą ilość podczas 6 eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki jest zespół... Drugie miejsce zajął zespół trzecie zaś.. Te dwa zespoły kwalifikują się do dogrywki, która również będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Wszystkim zespołom dziękujemy i zapraszamy do udziału w eliminacjach w przyszłym roku.

1. Pompa Dur (Warszawa)
2. Midrange (Krapkowice)
3. Plethora (Wrocław)
4. Alike (Rzeszów)
5. Nicponie (Kraków)
6. Impact (Żywiec)
7. Sawanty (Poznań)
8. We Hate Roses (Warszawa)
9. Arek Malinowski Band
10. Deathinition (Bydgoszcz)
+ więcej

Uczestnicy 6 eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-02-03 15:18:06

Grono finalistów z każdego tygodnia powiększa się o kolejny ciekawy zespół. Do tej pory wyłonionych zostało 5 bandów, które pojawią się 19 marca w Studenckim Centrum Kultury podczas wielkiego finału.
Na antenie Radia Sygnały 9 lutego słuchacze zadecydują kto będzie szóstym uczestnikiem wydarzenia organizowana m.in. przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego. Zasady głosowania zostaną podane w trakcie trwania audycji. Każdy głos się liczy więc należy zmobilizować swoich fanów. Do walki o szóste miejsce w wielkim finale "Giełdy" staną:

Zespół Alike pochodzi z okolic Rzeszowa, powstał na przełomie wiosny i lata roku 2009. Początkowo jako forma bardzo luźna w warstwie muzycznej i organizacyjnej. Jednakże, w miarę popełnianych kolejnych koncertów, profil muzyczny stawał się coraz bardziej określony i ewoluuje do dziś. Muzyka grana przez Alike to rock alternatywny inspirowany brzmieniami Jacka White'a, Brendana Bensona, Radiohead, Smashing Pumpkins, Muse i wielu innych.


Arkadiusz Malinowski urodzony w Będzinie. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, klawiszowiec. Swoją przygodę z instrumentami klawiszowymi rozpoczął w 2001 roku, jednakże nie uczęszczał do żadnej szkoły muzycznej. Współpracował z takimi kompozytorami jak Tomasz Lubert, Przemek Puk,  Grzegorz Porowski czy Kamil Mikuła. Laureat wielu wojewódzkich konkursów, finalista ogólnopolskiego  Festiwalu Rock Stars w 2012 r i 2014 r. formatu.


Deathinition to bydgoski zespół thrashmetalowy założony w 2008 roku. Mamy na swoim koncie ponad 60 koncertów w całej Polsce, demo „Deathinition” oraz EP-kę „Art Of Manipulation”. Dzieliliśmy scenę m. in. z Fueled By Fire, KAT & Roman Kostrzewski i Death Angel. Obecnie przygotowujemy się do nagrania debiutanckiego albumu. Deathinition tworzy pięciu muzyków: Adi – wokal, Igor & Maciej – gitary, Miłosz – bas, Witek – perkusja.


Zespół „Impact" pochodzi z Żywca i został założony w 2010r. Jego skład po raz pierwszy uległ zmianie w październiku 2011r. Za współpracę dziękujemy Tomaszowi Mojżeszkowi. Po krótkiej współpracy z gitarzystą Maciejem Zdebskim zespół zmienił nieco brzmienie. Obecnie do zespołu należy sześć osób: wokalistka - Marta Michalska, gitarzysta – Michał Kąkol, klawiszowiec - Piotr Szreder, basista – Damian Kupczak, saksofonista - Jan Wołek i perkusista - Tomasz Brańka.

Midrange tworzy 5 młodych chłopaków: Tomek - gitara, Mateusz - wokal, Michał - bas, Adam - perkusja, Patryk - klawisze. Nasza muzyka to rock, rock&roll i ich pochodne. Wzorujemy się na działalności zespołów takich jak AC/DC czy Guns& Roses, TSA, Złe Psy ale głównie tworzymy własne utwory niż covery tychże zespołów. Zespół istnieje od sierpnia 2013 roku i mimo pewnych roszad w składzie prężnie się rozwija i ma za sobą kilkadziesiąt koncertów.

Podczas gdy jedni artyści rozczulają się nad brakiem lub obecnością drugiej połówki, krakowscy Nicponie przewrotnie punktują absurdy związków (Instrukcja obsługi kobiety, Na co ci facet), jak i zwodzą słuchaczy zabawnymi historiami (Latynoska piękna, W poszukiwaniu P.Ch.). Zwracają również uwagę na tragikomiczne aspekty polskiej rzeczywistości (Wolny od fikcji, Idylla).


Plethora powstała w 2013 roku, wyewoluowawszy z założonego wcześniej zespołu Cyanide. Misją zespołu jest granie muzyki rozwiniętej technicznie, a zarazem pełnej prostoty, której zarówno przekaz muzyczny, jak i tekstowy poruszą słuchacza i naładują go pozytywną energią. Koncerty to mocna strona Plethory - dzięki bogatym kompozycjom i kunsztowi muzycznemu zespół wyróżnia się na tle polskiej sceny muzycznej i jest bardzo dobrze odbierany przez publiczność.

PompaDur to trupa dworsko-podwórzowa. Ich muzyka jest świeża i ożywcza jak dobrze naostrzony tasak; zawsze dobrze skrojona i z falbaną, której niejedna hrabina by pozazdrościła. Styl, sznyt i wykwint jest tu w prostej linii z wyższych sfer : z zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów. PompaDur ma w zanadrzu melancholijne ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir, tanga w których każdy krok jest grą o życie.

Sawanty zadebiutowały w 2014. Do tej pory zagraliśmy ponad 10 koncertów, nagraliśmy demo, minialbum i przemy pod prąd prądom. Oparta na rytmie muzyka serc, dusz i jaj. Szczera, bezpretensjonalna i energetyczna jak efedryna. www.soundcloud.com/sawanty

          


WE HATE ROSES to cztery dziewczyny, które spotkały się w Warszawie i zaczęły razem grać – Ania na gitarze, Lolek na basie, Iga za bębnami i Daisy na wokalu. Grają surowy melodyjny grunge gęsto poprzeplatany punkiem. Dziewczyny poznały się w listopadzie 2013 i od razu wzięły się za komponowanie kawałków, granie coverów i koncertowanie. Inspiracją jest wszystko, dosłownie - wszystko, każda z dziewczyn wyrosła w nieco innym klimacie.
 
+ więcej

Strona 1 z 14
dol