Nagrody XXVI Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2016-03-21 16:21:17

17 marca 2016 roku miał miejsce XXVI finał Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu. Tego dnia na scenie zaprezentowało się 10 zespołów z całej Polski, które tego dnia zaprezentowały dwa utwory, jeden własny, drugi będący własną interpretacją piosenki śpiewanej przez Andrzeja Zauchę. 
Wszystkie zespoły oceniało jury w składzie: Kuba Badach, Jarosław Wasik, przedstawiciel Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego Maciej Kochański oraz przedstawiciel Radia Opole Kacper Śnigórski. 


I miejsce - Sayes (nagroda ufundowana przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego) 
II miejsce - Vorbire Maestra (nagroda ufundowana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)
III miejsce - BoW  (nagroda ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Opolu) 

Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie – Vorbire Maestra, Sayes
   
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach – Kayte i Vorbire Maestra
Miejski Ośrodek Kultury w Oleśnie – Ravel
Miejski Ośrodek Kultury w Niemodlinie – Ravel i Sayes
Miejski Ośrodek Kultury w Kluczborku- Ravel
Miejski Ośrodek Kultury w Ozimku – Vorbire Maestra
Miejski Ośrodek Kultury w Strzelcach Opolskich – BoW, Kayte, Ravel,
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobrodzieniu Wielkim – Vorbire Maestra
Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach – Ravel, Vorbire Maestra
Dom Kultury w Krapkowicach – Ravel
Dom Kultury w Namysłowie – BoW, Słowiany, Sayes
Miejski Ośrodek Kultury w Brzegu – Vorbire Maestra, Pod Sufitem Dżungla, Ravel
Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich - Ravel 
Specjalna Nagroda Publiczności – Ravel
Nagroda ufundowana przez studencką telewizję SETA – Kayte
Nagroda Radia Opole – występ w audycji Twoja  Muzyka i miejsce na liście przebojów Radia Opole – Deep Down Inside
+ więcej

Podsumowanie ZGP w Akademickiej


Data dodania: 2016-03-21 16:12:22

+ więcej

TRANSMISJA LIVE


Data dodania: 2016-03-16 21:30:03

TRANSMISJA LIVE
Oglądaj na żywo XXVI Zimową Giełdę Piosenki.Start transmisji o godzinie 17.30

+ więcej

Wybierz swój zespół podczas ZGP


Data dodania: 2016-03-16 21:20:16

+ więcej

Nagroda i wystawa Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu


Data dodania: 2016-03-16 09:19:18

Finał XXVI Zimowej Giełdy Piosenki będzie mieć miejsce 17 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Od 15 marca w przestrzeni wystawienniczej można oglądać wystawę poświęconą twórczości Andrzeja Zauchy
Wystawę przygotowało Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Dodatkowo Muzeum ufundowało nagrodę w wysokości 1000 zł dla wybranego zespołu, który swoją interpretacją utworów Zauchy zwróci uwagę Jarosława Wasika, który zasiądzie w jury XXVI ZGP. 

+ więcej

Wszyscy finaliści Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2016-03-12 16:27:49

Wielki finał Zimowej Giełdy Piosenki będzie mieć miejsce 17 marca 2016 roku w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. 
Na scenie zaprezentuje się 10 zespołów z całej Polski. Finaliści będą prezentować 2 piosenki, wśród których będzie utwór wykonywany przez Andrzeja Zauchę. Zespoły będą oceniane przez Jury, w którym m.in. zasiądzie Kuba Badach. Po przeglądzie na scenie zaprezentuje się Kuba Badach z zespołem. Finalistami Zimowej Giełdy są: 


1) BoW (Wrocław/Ozimek) 
2) Sayes (Tarnów) 
3) Pod Sufitem Dżungla (Warszawa) 
4) Kayte (Warszawa) 
5) Deep Down Inside (Sochaczew) 
6) Ravel (Wrocław) 
7) The Ravel (Łęczna) 
8) Leva (Warszawa) 
9) Vrbire Maestra (Kraków) 
10) Słowiany (Kraków)
+ więcej

Ostatni uczestnik Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2016-03-12 11:06:54

W piątek 11 marca 2016 na antenie Radia Sygnały podczas audycji Dogrywka do Zimowej Giełdy Piosenki został wyłoniony ostatni zespół, który pojawi się 17 marca w Opolu. 
Zespół, który zdobył największą ilość głosów będzie musiał przygotować jeden utwór Andrzeja Zauchy. Zespołom, które brały udział w Dogrywce serdecznie gratulujemy i zapraszamy na finał XXVI Zimowej Giełdy Piosenki do Studenckiego Centrum Kultury. Pierwsze miejsce zajął zespół Słowiany, który zakwalifikował się przeglądu finałowego. 

1. Słowiany (Kraków) 
2. Motor in Corn (Zbaków Dolny)
3. Old Chopper (Kraków) 
4. Frankenstein Children (Ząbkowice Śląskie)
5. Artur Kryvych (Kraków)
6. Grzeczni Chłopcy (Warszawa) 
7. City of Mirrors (Warszawa) 
8. Karabach(Kranina nad Widawą)
9. ATME (Wrocław)
10. Pav.lov.sky (Opole) 
11. Przyszli Pograć (Opole) 
12. Overdrive (Kraków) 
13. POPelina (Katowice) 

+ więcej

Dogrywka do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2016-03-09 09:42:54

Od początku stycznia w każdy poniedziałek na antenie Radia Sygnały wyłaniane były zespoły, które pojawią się 17 marca 2016 podczas gali finałowej. Zespoły z 2 i 3 miejsca automatycznie kwalifikowały się do dodatkowej audycji, która wyłoni ostatniego finalistę. 
W piątek 11 marca 2016 od 20:00 na antenie Radia Sygnały będzie mieć miejsce ostatnia audycja Eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki. Głosować będzie można podczas trwania audycji. Zasady głosowania zostaną podane na początku audycji. Zespół, który zakwalifikuje się do audycji będzie musiał przygotować na 17 marca jeden utwór Andrzeja Zauchy. W Dogrywce do Zimowej Giełdy Piosenki wezmą udział: 


City Of Mirrors - Jesteśmy młodzi i gramy z ogromną dawką rockowej energii. Rok temu zdobyliśmy 1 miejsce w konkursie organizowanym przez amerykańską grupę Flyleaf. Od tamtego czasu cierpliwe szukaliśmy własnego brzmienia. W 2013 roku niezależnie wypuściliśmy debiutancką EP - "We Won't Die EP”. W listopadzie 2015 nagraliśmy materiał na debiutancki longplay- jego premiera odbędzie się wiosną 2016 roku.


POPelina powstała w połowie 2009 r. Na początku graliśmy w składzie dwuosobowym: klawisz + perkusja, potem do zespołu dołączył Marcin (gitara basowa) i Bartek (gitara, drugi klawisz). Przez dłuższy czas POPelina była projektem czysto relaksacyjnym, bez pretensji do prezentowania swoich dokonań przed szerszą publicznością. Po dołączeniu do zespołu Bartka pod koniec 2011 r. postanowiliśmyOverdrive powstał na początku 2010 roku w Skawinie. Muzyka zespołu inspirowana jest hard rockiem i glam'em lat 70'. Czytelne brzmienie, polskie teksty a przede wszystkim radość wspólnego grania to zdecydowane atuty Overdrive.  Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów na większych i mniejszych scenach jak również trzy płyty wydane własnymi siłami. Twórczość Overdrive najprościej określić słowami Rock 'n' Roll.


Grzeczni Chłopcy - Słowa- to sens, a jazz wyraża to, czego nie da się powiedzieć.ATME to grupa ludzi, która od 2013 roku aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej. Muzyka zespołu „na pierwszy rzut ucha” eklektyczna, oscyluje na pograniczu rocka, progresji, metalu oraz psychodelii. Po bliższym poznaniu, odczuwalna staje się synergia wytworzona w zespole, który odnalazł drogę we własnym nieskrępowanym wyrażaniu emocji. Członkowie zespołu pragną przenieść słuchacza w inny stan świadomości, zabrać go w rejony muzycznych przestrzeni, do których zawsze będzie chciał wracać. 

Artur Kryvych był jednym z najbardziej tajemniczych uczestników IV edycji "The Voice of Poland". Swoim głosem, skromnością i wrażliwością zdobył serca publiczności. Wygrał konkurs Onetu na ulubionego uczestnika tego programu. W nagrodę zagrał koncert, podczas którego wykonał sześć autorskich utworów.
Zespół Karabach gra muzykę, którą najłatwiej jest określić jako szeroko pojęty rock. Zapewne dałoby się to zrobić lepiej, zadanie to pozostawione zostało jednak słuchaczom i krytykom muzycznym. W swojej twórczości Karabach stawia na polskie teksty piosenek i autentyczność. Podstawową siłą zespołu jest granie na żywo, co udowodnił podczas licznych udanych koncertów.Frankenstein Children - Gramy pozytywnego rocka, którym chcemy zarazić większa liczbę słuchaczy" deklarują. Grają sporo koncertów, na razie w swojej okolicy, ale chcą dotrzeć w kolejne miejsca. "Lubimy grać na żywo, bo wtedy nasza energia udziela się publiczności" - mówią i dodają "przed nami długa droga, ale mocno wierzymy, że zajdziemy daleko.Pav.love.sky to solowy projekt Pawła Melskiego (ur. 01.10.1991), który od samego początku wpisany jest w nurt muzyki niezależnej. Każdy utwór tworzony jest przez niego od podstawy w zaciszu domowym - od gitary, poprzez klawisze, sample perkusyjne skończywszy na wokalach. Dzisiejsza technika pozwala nagrywać piosenki w taki sposób, że wystarczy do tego tylko jedna osoba - muzyk i realizator w jednym. W takiej sytuacji.


SŁOWIANY - folk-rockowy zespół z Krakowa. Cechą charakterystyczną jest międzynarodowy skład  (polsko-ukraińsko-francuski) oraz wykonywana muzyka, w której połączone najbardziej ciekawe barwy krajów słowiańskich. Zagraliśmy mnóstwo koncertów na terenach Polski, Czechów, Szwajcarii, wystąpiliśmy  na wielu znanych festiwalach takich jak : 32 Łemkowska Watra w Zdyni.Zespół Przyszli Pograć składa się w przeważającej części z adeptów bądź absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej, oderwanych nieco od macierzy celem tworzenia muzyki przystępnej acz ambitnej. Nie lubimy określać tego, co gramy, gdyż każdy opis własnej muzyki wydaje się nam nieco wymuszony i pretensjonalny, wolimy to zostawić do oceny słuchaczy. Wywołani do tablicy mówimy, że gramy akustycznego rocka na gitarach, basie, perkusji i skrzypcach.


Old Chopper to pierwsza w kraju Obwoźna Smażalnia Riffów. Na zapleczu posiadamy dobrze grzejące piece i porządne gary. Przed podaniem, utwory omaszczamy tłustym basem i doprawiamy sporą ilością wyrazistego wokalu. Dzięki tym zabiegom nasze kawałki są tłuściutkie i soczyste, czyli takie jak najbardziej lubisz. W menu posiadamy krwiste jak stek rare rokendrolowe mięcho, dobrze wysmażone powerballady czy delikatne jak creme brulee pościelówy.


Motor in Corn jest to zespół młodzieżowy. Dotychczas tworzyli muzykę z gatunku rock i blues. Niedawno postawili na świeże brzmienia z domieszką elektroniki, cały czas trzymając się rockowego nurtu, jak mówią jest to „techno rock’’-oczywiście nowe, ciekawe brzmienia są w fazie końcowych przygotowań. Jednak z biegiem czasu i najsilniejszy zatęskni za klasycznym rockiem, dlatego zapraszamy państwa na koncert zespołu Motor in Corn. 

+ więcej

Kuba Badach gwiazdą XXVI Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu


Data dodania: 2016-03-08 11:49:07

Każdego roku podczas finału Zimowej Giełdy Piosenki na scenie Studenckiego Centrum Kultury prezentuje się 10 zespołów z całej Polski, które przygotowują dwa utwory. Jeden własny, a drugi będący coverem gwiazdy, której poświęcona jest Zimowa Giełda.
W tym roku wszystkie kapele przygotują jedną piosenkę Andrzeja Zauchy. Sposób i charakter interpretacji będzie oceniać Kuba Badach, który zasiądzie w jury naszego przeglądu oraz wykona piosenki Zauchy z płyty "Tribute to Zaucha Obecny" Finał Zimowej Giełdy Piosenki rozpocznie się o godzinie 18:00.

+ więcej

9 zespół Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2016-03-07 20:55:35

To były już przed ostatnie eliminacje do XXVI Zimowej Giełdy Piosenki. W poniedziałek 7 marca na antenie Radia Sygnały spośród 11 zespołów został wyłoniony zespół, który pojawi się 17 marca w Opolu na finale Zimowej Giełdy Piosenki. 
To była rekordowa audycja pod względem oddanych głosów. Najwięcej otrzymał zespół Vorbire Maestra. Drugie miejsce zajął zespół Przyszli Pograć, trzecie zaś Old Chopper. Kapele z miejsc 2 i 3 będą brać udział w audycji Dogrywka do Zimowej Giełdy Piosenki. Zespół z pierwszego miejsca na 17 marca musi przygotować jeden utwór Andrzeja Zauchy. 

1. Vorbire Maestra (Kraków) 
2. Przyszli pograć (Opole) 
3. Old Chopper (Kraków) 
4. Uwaga na Jeże (Tarnów) 
5. Burn Your Garden (Goleszów) 
6. Samantyka (Łódź) 
7. Endrofina (Prudnik)
8. Dźwięki Kolorów Retro (Opole) 
9. Miła Starsza Pani (Poznań)
10. Othalan (Katowice/Gliwice) 
11. Baby Blue Eyes (Warszawa)


+ więcej

Strona 1 z 19dol