Piąte eliminacje do XXV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-01-26 20:45:56

Piąte eliminacje wyłonią kolejnego uczestnika XXV Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu, który pojawi się 19 marca w Studenckim Centrum Kultury. 
Zespół, który podczas audycji zdobędzie najwięcej głosów automatycznie kwalifikuje się do finału. Zespoły z miejsca drugiego i trzeciego automatycznie kwalifikują się do dogrywki na antenie Radia Sygnały. W poniedziałek 2 lutego na www.radiosygnały w szranki staną:

Brawlers & Bastards to trio założone przez perkusistę - Sebastiana Szymańskiego, wokalistę/gitarzystę - Jana Szalę oraz basistę - Rafała Jańca. Wpływ na ich muzykę mają The White Stripes, Hendrix, Flat Duo Jets, lit i efekty dźwiękowe. Gramy głównie własne kompozycje choć mamy również covery (jak choćby Black Keys - I got mine) . Przyświeca nam idea "zrób to sam", preferujemy surowe brzmienie, prostotę i emocje ponad pudelmetalowe ozdobniki i dodatki.

Crafty Braces - Gramy, żeby pieknie brzmieć, coś przekazać, mieć z tego radochę. Inspirację czerpiemy z każdej dobrej muzy. Zapraszamy do przesłuchania naszych pierwszych nagrań i życzymy szczęśliwego nowego muzycznego roku!
Zespół rockowy Dźwięki Kolorów Retro został założony w październiku 2010r. przez studentów Politechniki Opolskiej. Fundamenty zespołu stworzyli dwaj gitarzyści Łukasz G. i Dominik M. Muzyków od zawsze fascynowało rockowe brzmienie gitar lat 80-tych i 90-tych.
Muzyka zespołu to połączenie funk rocka i słonecznego reggae,a to wszystko okraszone Rapem. Liderami zespołu są Agnieszka Skrycka (rockmanka - sceniczny wulkan energii) i Lukasz "Doktor" Weranis (raper - gra na afrykańskich dżambach), którzy są wspierani przez jednego z najlepszych gitarzystów z naszego regionu (Warmia i Mazury) Łukasza Berndta (miłośnik reggae, nie zamykający się na inne gatunki muzyczne), i dwa żywioły energii, basistę Kubę Oczkowskiego i perkusistę Krzysztofa Sydora.

Jackalope Hunting Season - zespół założony w Warszawie, grający post-hardcore z elementami rocka alternatywnego. Sezon polowań rozpoczęty ! Pięciu myśliwych... jeden Jackalope... kilometry puszczy...łap swój sztucer i dołącz do nas!
Mel Tripson...właśnie kończy pierwszy rok działalności. Zaczęło się od XXV Przeglądu Muzyki Różnej "Staś" - pierwszy występ i wygrana w przeglądzie pozwoliły pokazać się szerszej publiczności i sprawiły, że postanowiliśmy zaangażować się w projekt najmocniej jak tylko się da. Od tamtego czasu skupiliśmy się na tworzeniu i nagrywaniu autorskiego materiału (m.in. single: Talk to me, Back and Reloaded i Nanny), koncertowaniu (ponad 20 występów w: Warszawie, Radomiu, Krasnystawie, Świdniku i Lublinie).

Ponad Chmurami: Jesteśmy duetem wykonującym poezję śpiewaną. Jest to gatunek, który połączył nas oboje i zapasjonował tak, że sami postanowilismy spróbować swoich sił i zmierzyć się z twórczością poetycką oprawioną akustycznym gitarowym brzmieniem. W naszym repertuarze można zauważyć zarówno popularne wśród gatunku utwory, jak również nasze własne aranżacje poetów polskich czy zagranicznych.


Zespół S.T.O.R.M. z Bochni. Muzyka to mocne gitarowe brzmienie czerpiące z dorobku różnych stylów muzycznych. Wykonuje wyłącznie autorski materiał.

Wrony rock bez kompromisu! Łączący brzmienia stare z nowoczesnym stylem, a wszystko z lekką nutką postapo.

Dominika Kwiatkowska - Żyję muzyką, kocham muzykę, jestem muzyką i nikt nie może mi tego zabrać. Fejsbuk w tym okienku pyta mnie o czym jest ta strona..Hmmm ..Strona jest nazwana moim nazwiskiem więc pewnie się wszyscy spodziewają że o mnie :D Otóż niet ...nie do końca bo "fanpejdża" tego poświęcam muzyce, muzyce która gra mi w sercu. Mam nadzieję że kiedyś zagra ona też w sercach innych.


+ więcej

Znamy czwartego finalistę Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-01-26 20:27:07

Machina wyłaniająca zespoły Zimowej Giełdy Piosenki ruszyła i zatrzymała się na czwartej stacji. Tylko jeden uczestnik tego wyścigu dojechał do stacji.
Zespół, który zajął pierwsze miejsce ... zobaczymy 19 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu, zespołu z drugiego ... i trzeciego miejsca usłyszymy ponownie w audycji dogrywka do Zimowej Giełdy Piosenki na antenie Radia Sygnały. Pozostałym uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

1. Nandu (Warszawa)
2. Cardio (Rzeszów)
3. BAO (Chrzanów)
4. Marzena Szkodo
5. Jacques de Chiffon i Entuzjaści Band (Poznań)
6.Dormat Dissident (Zielona Góra)
7. Call the Wolf (Warszawa)
8. Drzewo a gada (Katowice)
9. Ilia(Malbork)
10. Generis (Dębica)
11. Neutral Noise
+ więcej

Uczestnicy czwartych eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-01-19 21:31:23

Zimowa Giełda Piosenki poznała już trzech finalistów, którzy pojawią się 19 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.
Do walki o czwarte miejsce staną zespoły z 10 miast z całej Polski. Zespół, który dzięki głosom słuchaczy zajmie pierwsze miejsce przyjedzie do Opola zaprezentować dwa utwory, w tym jeden do tekstu Wojciecha Młynarskiego. Zespoły z miejsc 2 i 3 automatycznie kwalifikują się do dogrywki. W czwartej audycji będą walczyć następujące kapele:

BAO to młody zespół z Chrzanowa, który w swojej twórczości łączy elementy rocka, funku i popu. Kapela składa się z czwórki przyjaciół. Każdy z nich ma swoje indywidualne gusty i inspiracje. Różniące się między sobą spojrzenia na muzykę tworzą niepowtarzalną muzyczną mieszankę, która najlepiej prezentuje się podczas występów na żywo.


Późną jesienią 2013 roku czwórka przyjaciół znająca się bardzo dobrze z poprzednich zespołów stwierdziła, że jest już znudzoną graniem sztampowego Rock 'n Rolla opartego na mocnych gitarowych riffach i postanowiła, że stworzy zespół, w którym na pierwszym miejscu pojawi się melodia, ciekawa aranżacja, niestandardowość. Tak powstał Call The Wolf. Nasza muzyka oparta jest na wyrazistej sekcji rytmicznej oraz przestrzennych gitarach i elementach elektronicznych tworzących spójne tło i nastrój.

Jestem z zespołu Cardio, istniejemy od września 2012 roku gramy autorskie kawałki rockowe , hard rockowe wzbogacone o saksofon. Poprzez 2 lata zagraliśmy całkiem sporo koncertów min. na Juwenaliach Lubelskich z zespołem Strachy na Lachy i Happysad, na festiwalu Spinacz w Kolbuszowej z zespołem Kabanos, w klubie Wytwórnia w Rzeszowie z Eweliną Lisowską, a także wiele mniejszych koncertów w pubuch, oraz na przeglądach młodych zespołów.

Dormant Dissident to zielonogorsko-gubinska (woj. Lubuskie) kapela założona w 2011 roku,
grajaca odmiane Hard Rocka połaczonego z Heavy Metalem (Hard’n’Heavy). Zespoł jest chodzaca i grająca beczka prochu... W skład wchodza: NARWANIEC, EGOISTA, SCHIZOFRENIK, FOLKSDOJCZ i...PERKUSISTA. Jednym słowem Pieciu Jezdzcow Apokalipsy.Kabaret powstał z twórczego spotkania i wymiany doświadczeń śląskiego muzyka Michała Laksy i ks. Marka Wójcickiego. Wspólne poszukiwania odpowiedniej formy ekspresji pozwoliły wyrosnąć Kabaretowi "Drzewo a Gada", od 2008 r. prezentującemu monologi, skecze i piosenki zapraszające do niestereotypowego spojrzenia na niepełnosprawnych. Nazwa wzięła się od niepełnosprawnego, spastycznego chłopca, którego przezywano ""drewniany patyk", gdyż był tak sztywny w dzieciństwie.

Generis to 2-osobowy projekt muzyczny, którego autorką tekstów i wokalistką jest Klaudia Palka, studentka 1 roku Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz realizator i producent wszystkich utworów - Jarosław Wodzień. Projekt powstał w 2012 roku. Muzyka Generis to czysto elektroniczna mieszanka trance i house.ILIA to liryczny składak muzyczny, zabawa muzyką i słowem, gadania perkusji z wokalem, ostre brzmienia i nagłe przyczajki z innej bajki. Dzięki temu, że członkowie zespołu wywodzą się z różnych regionów i środowisk, w ich muzyce dostrzec można liczne inspiracje. Ilia to energia kaszubskich pieśni ludowych, rytm krzyżackich przyśpiewek biesiadnych oraz rozmach charakterystyczny dla ulubionych marszów Mao Tse Tunga.


Jacques de Chiffon i Entuzjaści Band grają muzykę żałobną o rockowo-poetyckim zabarwieniu, w której prym wiodą gitara i skrzypce. Tematyka utworów dotyka zagadnień poszukiwania sensu i akceptacji, kary i odkupienia, a przede wszystkim chcemy rozpalić choć iskierkę nadziei w choćby jednym odbiorcy naszym przekazem, że z najmroczniejszych sytuacji można wyjść na światło.
 

Marzena Szkodo: Tworzę muzykę od 13 roku życia. Głównie w klimatach akustycznych, trochę folkowych, czasem bardziej indie rockowych. Chociaż na moich nagraniach można usłyszeć niejeden instrument, to na żywo zwykle występuję tylko z gitarą. Wciąż poszukuję własnej tożsamości muzycznej. Czasem lubię zaangażować się w projekt, do którego na pierwszy rzut oka nie pasuję. A potem okazuje się, że znów świetnie się bawię i spełniam muzycznie. Zwykle polegam po prostu na własnej intuicji.

Nandu: Mają w sobie niesamowite ciepło i ono wycieka gdzieś spomiędzy dźwięków, które tworzą. Chcą na giełdę, bo to wyzwanie, a nic tak nie motywuje jak wyzwania.

Neutral Noise pierwotnie pochodzą z Solca Kujawskiego. Zaczynaliśmy w piwnicy Domu SCK w okolicach roku 2008. Po kilku turbulencjach w skład zespołu wchodzą osoby z Solca Kujawskiego i z Bydgoszczy. Od początku roku 2013 doszło do delikatnych roszad w składzie zespołu. Pod koniec zeszłego roku dołączył do nas Kris Forbot wspierając swoim ramieniem Michała oraz byliśmy zmuszeni dokonać transplantacji serca zespołu i na miejscu perkusisty jest z nami człowiek mały ciałem.

+ więcej

Znamy trzeciego uczestnika Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-01-19 20:40:29

Wtorkowa bitwa o finał Zimowej Giełdy Piosenki była bardzo zacięta. To była z pewnością rekordowa audycja pod względem zostawionych głosów.
Największą ilość waszych głosów zdobył zespół Meeow, dlatego też pojawi się on 19 marca w Studenckim Centrum Kultury i przygotuje jeden utwór do tekstu Wojciecha Młynarskiego. Miejsce drugie zajęła kapela Eleanor Gray, a trzecie Za mgłą Zespoły z tych miejsc kwalifikują się do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Wszystkim zespołom, które brały udział w trzecich eliminacjach gratulujemy i zapraszamy do udziału w eliminacjach w przyszłym roku.

1. Meeow (Kraków)
2. Eleanor Gray (Poznań/Wschowa)
3. Za mgłą (Kraków)
4. Synergia (Częstochowa)
5. Fitzpartic Saints
6. Madsystem (Piła)
7. Netherfell (Kraków)
8. Sekcja (Warszawa)
9. Transmite (Działdowo)
10. Wolfrider (Wrocław)
+ więcej

Mela Koteluk i Wojciech Młynarski gwiazdą XXV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-01-19 17:00:24

Zimowa Giełda Piosenki już na trwałe wpisała się w kalendarz opolskich wydarzeń kulturalnych w Opolu.
 Każdego roku przegląd organizowany w Opolu już od ponad 25 lat przypomina twórczość ważnych postaci polskiej sceny muzycznej. Rok 2015 poświęcony będzie twórczości Wojciecha Młynarskiego. Każdy zespół, który pojawi się w Opolu będzie musiał przygotować dwa utwory w tym jeden do tekstu Młynarskiego. Postacią, która upamiętni tegoroczną Zimową Giełdę Piosenki będzie Mela Koteluk, która wykona również piosenki Młynarskiego. Darmowe wejściówki na wydarzenie będzie można odebrać w lutym w Studenckim Centrum Kultury, ul. Katowicka 95, Opole.

+ więcej

Trzecie eliminacje do finału ZGP na antenie Radia Sygnały


Data dodania: 2015-01-12 21:23:48

Każdego tygodnia na antenie Radia Sygnały prezentujemy zespoły, które walczą o finał Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu.
W poniedziałek od 20:00 do 22:00 walczyć będzie 10 kapel z całej Polski. Zespół, który zdobędzie największą ilość głosów przechodzi do finału, a zespoły z drugiego i trzeciego miejsca automatycznie kwalifikują się do dogrywki na antenie Radia Sygnały. Uczestnikami trzecich eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki są:

Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista, Alan Garstecki: "Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, naśladować, zasuwać mainstreamem, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl."Jesteśmy synergią dziwnych podejść do muzyki. Jesteśmy Fitzpatrick Saints!

Wielonominalne nazewnictwo gatunków, - epitet gatunkowy, najczęściej w formie niesklasyfikowanej. Czerpanie inspiracji z szeroko pojętej muzyki rockowej. Życiorys zespołu madsystem z Piły. W zasadzie, jak madsystem powstał, to było lato. Potem graliśmy trochę. I graliśmy, aż śnieg spadł. A potem trochę graliśmy. I tak jakoś gramy trochę, do teraz.meeow z Krakowa to skład eksperymentujący z muzyką, poszukujący nowych rozwiązań, odważnie łączący klasykę i elektronikę. Poruszający się w stylistyce jazzowo – ambientowo – trip-hopowej. Na swoim koncie ma już wiele koncertów w krakowskich klubach muzycznych, supporty przed takimi gwiazdami jak KULT, czy Fisz/Emade/Waglewski.Początki istnienia grupy Netherfell z Krakowa sięgają 2008 roku jednak dopiero rok 2013 przynosi stabilizację składu czego efektem jest wydanie EP „Okryte Zapomnieniem” i liczne koncerty w tym u boku gwiazd sceny folkmetalowej ( m.in Arkona, Alestorm, Dalriada, Negura Bunget). Zespół ma na koncie również teledysk do utworu „Mokosz”.Grupa Transmite pierwotnie powstała na początku 2001 roku w Działdowie (warmińsko-mazurskie). Po zawieszeniu działalności w 2002 roku, zespół powrócił dość niespodziewanie w roku 2011, w niemal całkowicie nowym składzie. Jedynymi oryginalnymi członkami zespołu pozostali: Marcin Szymański (gitary), oraz Robert Markowski (perkusja).SEKCJA,to wybuchowa mieszanka gatunków muzycznych, których wspólnym ogniwem jest RAP. Udało się stworzyć 8 kawałków na EP, które zostało zarejestrowane (25-27 stycznia 2014) w studio EXE Laboratories w Zielonej Górze. Premiera płyty, pt. "1" miała miejsce 1 maja 2014 roku. Panowie grają koncerty oraz tworzą nowe kawałki. Już dziś wiemy, że kolejna 'mieszanka' różnych gatunków muzycznych z rapem, ukaże się w roku 2015!


Zespół "Za Mgłą" powstał na początku 2014 roku. Grupę tworzą zawodowi muzycy, a jednocześnie pasjonaci z ogromnym potencjałem. Mają za sobą kilka występów w Krakowie na organizowanych przez Domy Kultury imprezach jak również krakowskich klubach.
Synergia - sześcioosobowy zespół, który stara się umknąć jednej stylistyce krążąc pomiędzy odmiennymi konwencjami muzycznymi. Rockowe riffy przeplatają się tu z subtelnymi melodiami fletu i skrzypiec tworząc nastrojową i zarazem ostrą mieszankę dźwięków.
Wölfrider to energiczna dawka Heavy Metalu, inspirowana klasykami zza zachodniej granicy, łącząca siłę i moc teutońskiego grania oraz ułańską fantazję prosto z kraju słynącego z dobrej wódki, pięknych kobiet i cebuli.
+ więcej

Drugi finalista Zimowej Giełdy Piosenki wyłoniony


Data dodania: 2015-01-12 20:31:06

W każdy poniedziałek na antenie Radia Sygnały toczy się batalia pomiędzy zespołami, które chcą przyjechać do Opola na finał Zimowej Giełdy Piosenki. 
Podczas drugiej edycji Zimowej Giełdy Piosenki swoje muzyczne możliwości zaprezentowało 11 zespołów z całej Polski. Walka trwała do ostatniego oddanego głosu. Najwięcej nich zdobył zespół Chill-e-motion z Krakowa. Kapelę będziemy mogli zobaczyć podczas wielkiego finału Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu. Drugie miejsce zajął zespół Suma Wszystkich Dźwięków, trzecie zaś Stone River Zespoły te kwalifikują się bezpośrednio do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Pozostałym zespołom dziękujemy i zapraszamy za rok do walki o udział w Zimowej Giełdzie Piosenki. 

1. Chill-e-motion (Kraków)
2. Suma Wszystkich Dźwięków (Opole)
3. Stone River (Gdynia)
4. Scissors as a gift (Łapsze Wyżne)
5. Joa (Warszawa)
6. Prime (Katowice)
7. P.A.G.E (Krosno)
8. Alternacja (Łódź)
9. Eternal Spiritis (Częstochowa)
10. The Perfumes (Kraków)
11. Carbon Monoxide (Łódź)
+ więcej

Drugie eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu


Data dodania: 2015-01-12 08:22:29

Finał Zimowej Giełdy Piosenki zbliża się wielkimi krokami. Każdego tygodnia wybieramy zespół, który pojawi się w Opolu.
W zeszłym tygodniu pierwszym finalistą został zespół z Poznania Grzeczni Chłopcy. Audycja rozpocznie się o godzinie 20:00 na antenie Radia Sygnały www.radiosygnaly.pl. Głosować można tylko raz w tracie trwania audycji. Pełne zasady głosowania zostaną podane podczas eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki. Każda audycja wyłania jednego zwycięzcę, który automatyczne przechodzi do finału. Zespoły z miejsca 2 i 3 przechodzą do dogrywki, która będzie mieć miejsce również na antenie Radia Sygnały. Organizatorzy każdego finału przygotowują ciekawe nagrody. W roku 2015 zespoły będą walczyły m.in. o możliwość występu na opolskich juwenaliach, dniach Olesna, Praszki.  
+ więcej

Drugie eliminacje do XXV finału Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-01-05 23:45:07

Znamy już pierwszego uczestnika Zimowej Giełdy Piosenki w 2015 roku. W drugiej bitwie z pewnością będzie emocjonująco.
Zespół, który wygra eliminacje na antenie Radia Sygnały automatycznie kwalifikuje się do finału, zespoły z miejsca 2 i 3 biorą udział w dogrywce 4 marca. Zasady głosowania zostaną podane podczas trwania audycji 12 stycznia o godzinie 20:00. W drugiej bitwie o Zimową Giełdę Piosenki biorą udział:

Muzyka jaką tworzymy to mieszanka metalu, grunge'u z elementami muzyki orientalnej. Zespół Alternacja istnieje od listopada 2013 roku. W kwietniu 2014 zrealizowane zostało demo pt. "First Dimension" które składa się z trzech utworów.
Pierwsze riffy zespołu Carbon Monoxide (wtedy jeszcze bez nazwy) to 2009 rok, jednak muzycy współpracowali razem już wcześniej. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza hard rocka i metalu. Dużo melodycznych partii gitarowych w połączeniu z kobiecym wokalem i twardo osadzoną sekcją wydaje się być złotym środkiem pomiędzy inspiracjami muzyków.Zespół Chill-e-motion powstał wiosną 2013 r., a w jego stałym składzie znajduje się sześcioro krakowskich muzyków, których wspierają zapraszani gościnnie przyjaciele, osoby na co dzień udzielające się w wielu innych krakowskich projektach. W tamtym czasie, podobnie jak i teraz, w Krakowie działało niezwykle wiele zespołów grających metal, różne odmiany rocka, czy reggae, a jednocześnie wydawało się, że stale powiększa się liczba osób słuchających muzyki elektronicznej.

Eternal Spiritis, jest zespołem grającym muzykę inną, niż wszystkie. Tego stylu raczej nie da się nazwać inaczej, niż "eternal sound". Oznacza ono połączenie mocnych, skocznych gitar z pięknym wokalem Justyny Komorowskiej, oraz energetyczną sekcją dętą. Mieszają w gatunkach i rozbijają bariery międzymuzyczne. Są w tej kwestii całkowicie niepoprawni politycznie, moralnie i społecznie.


Powstały w 2014 roku warszawski zespół Joa porusza się w klimacie rocka akustycznego. Nasze piosenki bywają delikatne i romantyczne, ale też ostre i dramatyczne. Czasem przesycone gniewem, czasem zdrową dozą dystansu do siebie, wszystkie pełne emocji i grane prosto z serca. Do tej pory do internetu trafiły cztery utwory zespołu, można ich posłuchać w serwisie youtube oraz soundcloud.


Zespół P.A.G.E powstał w 2013 roku, w dniu 1 maja. Członkowie grupy spotkali się w zespole New Gephard, który powstał w 2010roku. Pozmianach kadrowych w maju 2012, przyszedł czas na kolejne zmiany. W wyniku półrocznej współpracy powstał materiał, który odbiegał od wcześniejszych założeń grupy.Zespół PRIME powstał z inicjatywy bębniarza Tomka Zuchlke, gitarzysty Dawida Behrendt oraz basisty Marcina Behrendt.  Sam pomysł stworzenia nowego projektu rockowego zrodził się z początkiem  2010 roku, jednak natłok spraw bieżących oraz zaangażowanie wszystkich trzech muzyków w innej formacji, znacznie opóźniły prace nad nadaniem konkretnego kształtu nowemu projektowi.


Nazywamy się Scissors As A Gift jestesmy z Podhala i gramy HC punka,Zespół został założony w 2012 roku. Na początku był to tylko pretekst do imprezowania. Ale po kilku miesiącach picia piwa w końcu wzięliśmy się do roboty. Nasz debiut miał miejsce na GPC Feście w Sromowcach Niżnych w 2013 roku. Chociaż nie gramy długo, to możemy pochwalić się udziałem w wielu lokalnych imprezach i festach głównie na terenie małopolski.


StoneRiver Napędzani pasją do muzyki. Led Zeppelin, AC/DC, Motley Crue, Black Label Society, TSA, wcześni Gunsi - to nas kręci - od bluesa po metal. Gramy to co lubimy, bez kompromisów, bez oglądania się na trendy. Szybko, wolno, dużo, mało ... co za różnica ? Jest moc ! Przyjdź na koncert - będzie głośno, ale rock n' roll to nie rurki z kremem."Suma Wszystkich Dźwięków to początkujący zespół składający się z młodych, uzdolnionych ludzi, z wielką muzyczną pasją i z zapałem nie tylko do tworzenia własnych interpretacji znanych utworów, ale również do pompowania nowych autorskich piosenek, w których czuć silne wpływy rocka i bluesa. Inspiracją do tworzenia własnych kompozycji są dla nas klasyki polskiej sceny muzycznej, m.in. Dżem, Coma, Breakout.


The Perfumes - Zmanierowani, eleganccy, kulturalni młodzieńcy. Wzorem zespołów z Wysp Brytyjskich uwielbiają gitarowe brzmienia, chwytliwe melodie i herbatę o piątej. Sami śpiewają w jednej ze swych piosenek, że są "tymi, którzy piszą wiersze i śmią to zwać poezją".
+ więcej

Znamy pierwszego uczestnika XXV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2015-01-05 22:28:51

Pierwsza audycja eliminacji do finału XXV Zimowej Giełdy Piosenki wyłoniła pierwszego uczestnika. Najwięcej głosów telefonicznych i mailowych otrzymał zespół Grzeczni Chłopcy. Na drugim miejscu znalazł się zespół Grind, na trzecim zaś zespół Skóra Świata.
Zespół z pierwszego miejsca został zakwalifikowany do finału, który będzie mieć miejsce 12 w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Kapele z 2 i 3 miejsca wezmą udział w dogrywce, która na antenie Radia Sygnały będzie mieć miejsce 4 marca 2015. 

1. Grzeczni Chłopcy (Warszawa)
2. Grind (okolice Mikołowa)
3. Skóra Świata (Warszawa)

4. Ostatni w raju (Kraków)
5. Apiary of Confusion (Kraków)  
6. Dead Matosh (Trzydnik Duży)
7. The Cox (Oława)
8. The Duffs (Kraków)
9. Bonhart (Strzelin)
10. Be Water My Friend (Kraków) 
+ więcej

Strona 1 z 13
dol