Ruszyły elminacje do XXV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2014-11-17 12:13:20

Wyczekiwana przez wielu Zimowa Giełda Piosenki uruchamia swoją machinę wyłaniającą najzdolniejsze zespoły oraz utalentowanych solistów. Do 31 grudnia 2015 można zgłaszać chętnych, którzy wezmą udział w eliminacjach na żywo na antenie Radia Sygnały www.radiosygnaly.pl.
Wystarczy przesłać logo, opis oraz 3 utwory autorstwa zespołu na adres zgp@onet.pl. Jedyny warunek to przynajmniej jeden student w składzie zespołu, oraz solista z ważną legitymacją studencką. Chcemy w ten sposób podtrzymać istotę studenckiego przeglądu. W każdy poniedziałek, od stycznia w godzinach 20:00 do 22:00 podczas audycji „Eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki” będzie można wybierać najlepsze zespoły, które wystąpią na finałowym koncercie Zimowej Giełdy Piosenki już 12 marca . Audycja rusza już w styczniu 2015! Finał, w którym wystąpią zwycięzcy eliminacji, oraz gwiazda koncertu, będzie mieć miejsce 12 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.

+ więcej

Mamy płytę z XXIV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2014-06-02 08:46:00

+ więcej

Nagranie video z XXIV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2014-05-12 09:16:56

Zimowa Giełda Piosenki to przegląd zespołów z całej Polski, który miał miejsce 13 marca 2014 w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.
Podczas XXIV przeglądu ZGP na scenie zaprezentowało się siedem zespołów, które wykonały dwa utwory w tym jeden do tekstu Agnieszki Osieckiej. Materiał video prezentuje kapele wykonujące utwory "poetki polskiej piosenki."

+ więcej

Nagrodzone zespołu podczas XXIV Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2014-03-17 21:20:34

Podczas finału Zimowej Giełdy Piosenki zaprezentowało się 7 zespołów z całej Polski. Przez dwie godziny jury oglądało kapele prezentujący bardzo różny poziom muzyczny. 
Wśród osób, które przyznały nagrodę był Krzysztof "Puma" Piasecki, Tomasz Bazan z Radia Opole, Natalia Różańska Samorząd Studencki Uniwersytet Opolski, Jan Poprawa, Jarosław Treliński muzyk Raz Dwa Trzy. Dodatkowo pracę jury wpierali przedstawiciele ośrodków kultury w Oleśnie, Namysłowie czy Strzelcach Opolskich. 

Po długi naradach przedstawiciele jury przyznali nagrodę: 

1 miejsce Mist (złoty wiatraczek) 
2 miejsce Katedra (srebrny wiatraczek)
3 miejsce The Modts (brązowy wiatraczek)

Mist - Studio M Radia Opole 
Fankatak - występ podczas Piastonaliów w Opolu 
Mist - Teledysk zrealizowany przez telewizję SETa
Katedra - Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie
The Modts - występ podczas Juwenaliów we Wrocławiu 
Ania Tryk z zespołem - Dni Olesna
Fankatak - Dni Ziemi Strzeleckiej
De Indigo - Dni Namysłowa 
Fankatak - Teledysk ufundowany przez Samorząd Studencki UO
 


 
+ więcej

Zimową Giełdę wygrał zespół MIST z Opola


Data dodania: 2014-03-17 09:29:23

+ więcej

Finał Zimowej Giełdy Piosenki w telewizji


Data dodania: 2014-03-11 20:18:29

Sala Studenckiego Centrum Kultury pomieści tylko 320 osób, które przyjdą na przegląd Zimowej Giełdy Piosenki. Chcąc pokazać większej ilości widzów  10 zespołów, które przyjadą do Opola na XXIV przegląd ZGP telewizja studencka SETA przeprowadzi transmisję, którą można obejrzeć tutaj.
Zapraszamy wszystkich do śledzenia poczynań zespołów w całej Polsce. Pragniemy dotrzeć z naszą inicjatywą do jak największej ilości osób, które będą mogły uczestniczyć w wyjątkowym przedsięwzięciu w skali województwa opolskiego. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:45 w czwartek 13 czerwca. Będzie można obejrzeć przygotowania do Zimowej Giełdy Piosenki oraz usłyszeć wywiady z jurorami i zespołami. Punktualnie o godzinie 18:00 rozpocznie się historyczny XXIV przegląd zespołów Studenckich z całej Polski. 

TRANSMISJA ZIMOWEJ GIEŁDY PIOSENKI 13 MARCA O 
GODZINIE 18:00. ZAPRASZAMY


+ więcej

Opole melorecytuje Agnieszkę Osiecką


Data dodania: 2014-03-11 17:36:12

Finał Zimowej Giełdy Piosenki 13 marca będzie poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. W tym roku każdy z 10 zespołów będzie wykonywać dwa utwory w tym jeden wielkiej poetki polskiej piosenki.
Jest kilka piosenek tak mocno związanych z nazwiskiem Osieckiej, że aż znikają całkowicie kompozytorzy. Tak jest i z „Oczy Tej Małej."Mało kto pamięta, że melodię napisał Zygmunt Konieczny. Magda Umer podejrzewa, że prawie każdy tekst Osieckiej jest w jakimś stopniu autobiograficzny. - Na przykład piosenka "Oczy tej małej". Tylko że Agnieszka była jednocześnie porzuconą "tą małą z oczami jak dwa błękity" i "niewiernym kochankiem, co nienawidzi poranków". Kochali się w niej mądrzy, kulturalni i wybitnie utalentowani mężczyźni. A ona ich porzucała dla chuliganów, ponieważ sama była czasem trochę chuliganką - wspominała Umer.

)
+ więcej

Znamy ostatnich finalistów Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2014-03-09 11:56:04

Po raz pierwszy w historii Zimowej Giełdy Piosenki audycja dogrywkowa musiała wyłonić kilku uczestników finału ZGP w  Opolu. Dziesięć zespołów z całej Polski 13 marca zaprezenuje się na scenie Studenckiego Centrum Kulury od godziny 18:00. 
Każdy zespół, który pojawi się w Opolu zaprezentuje dwa utwory w tym jeden do tesktu Agnieszki Osieckiej. To właśniej jej twórczości poświęcony jest tegoroczny przeląd. Każda kapela, która zakwalifikowała się do finału będzie korzystać z zapropowanego backline, tak aby sprawnie przebiegł koncert. Pięć pierwszych zespołów kwalifikuje się do finału, następne jednak nie są pozbawione możliwości gdyż w przypadku rezygacji jednego z "dogrywkowych" zespołów mają jeszcze możliwość przyjechania do Opola. Zespoły, które znajdują się na liście rezerwowych najpóźniej do dnia 9 marca do godz 20:00 dowiedzą się o swoim udziale w finale ZGP.    

1. FankAtak
2. De Indigo
3. Giflof
4. SoFresh
5. King Size 
6. Pop Marlej 
7. 13 Piętro
8. Eternal Spiritis
9. Żółta Febra 
10. Naqurve

+ więcej

Uczestnicy dogrywki do Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu


Data dodania: 2014-03-06 17:24:47

W Studenckim Centrum Kultury już za kilka dni będzie można zobaczyć zespoły z całej Polski, które wśród prezentowanych utworów wykonają jeden do tekstu Agnieszki Osieckiej. 
W związku z rezygnacją kilku zespołów zrobiło się sporo wolnego miejsca w gronie finalistów. Jest o co walczyć dlatego w sobotę 8 marca o 19:00 na antenie Radia Sygnały poznamy kapele, które uzupełnią grono finalistów Zimowej Giełdy Piosenki. O wielki finał będą walczyć następujące zespoły.


Zespół Eternal Spiritis powstał w listopadzie 2012 roku, kiedy to odbyła się pierwsza próba w składzie : Żurek (gitara), Wołek (gitara), Jacob (perkusja), Justyna(wokal) i Weronika (manager). W miarę upływu czasu do składu dołączali kolejni muzycy :na następnej próbie powitano Bojan (bas) i Siwy (przeszkadzajki), na kolejnej Eliza (trąbka).

Żółta Febra to czwórka młodych ludzi których połączyła miłość do prostych, energetycznych dźwięków. Każdy z nas ma za sobą udział w mniej lub bardziej znanych muzycznych projektach. Ten obecny ma nam przynieść sławę i pieniądze, a naszym słuchaczom dobrą zabawę i szalone pogo pod sceną.  


Zespół Naqurve został założony w styczniu 2012 roku w Krakowie. Wtedy to Piotr 'Pienia' Brendel, Krzysztof 'Bouli' Roziński i Łukasz 'virious' Łukasik, którzy już wcześniej grali ze sobą w Immersion, postanowili uformować nowy skład. Tak narodził się Naqurve. Już na drugiej próbie z drugą gitarą dołączył Łukasz Majchrowicz. Po
 kilku miesiącach szeregi zasilił Marcin 'Kim' Jasiński ze swoim brutalnym wokalem. 
 
Zespół 13 Piętro pochodzi z Opola, został założony wiosną roku 2007. W początkach swojego istnienia grał głównie na szkolnych imprezach, z czasem jednak zaczął nabierać wprawy w koncertach na miejscowej scenie klubowej. Po kilku zmianach personalnych, wraz z początkiem 2012 roku do zespołu dołączył wokalista i basista Paweł Patyniak, znany z występów w zespołach takich jak Sekator, Follow The Cat czy Slacktide. 

Giflof powstał naprawdę po dołączeniu do składu Mikołaja Cierpki, czyli w styczniu 2010 roku. Wtedy poczuliśmy, w którym kierunku muzycznie zmierzamy. W lutym 2012 roku dołączył do nas Krzysiek Kot i się zaczęło…SoFresh utworzyła piątka znajomych, którzy bazując na poprzednich doświadczeniach, pragnęli swoją twórczością przekazać swój pogląd na muzykę. Kawałki mocno oparte na sekcji rytmicznej, podbudowanej przyjemnie brzmiącymi ambientami i synthami, współgrają z rzetelnym brzmieniem gitary i bardzo charakterystycznym wokalem Michaela.
 
Zespół FankAtak powstał we wrześniu 2008 roku z inicjatywy Bullskiego (perkusja) i Muśka (gitara basowa). Niedługo później dołączył do nich gitarzysta Wojaczek. Trzy osoby o różnych światopoglądach, które próbowały połączyć siły. Ich celem było zdefiniowanie jednej spójnej rzeczywistości muzycznej. Po wielu tysiącach przegranych wspólnie godzin i kologramach spalonych "kalorii".

Kapela Kingsize pochodzi z Czarnej Wody.Początki zespołu sięgają roku 1993,kiedy to zespół wystąpił i zajął pierwsze miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych "Pelplińska Struna" w Pelplinie. Muzyka zespołu to melodyjny rock inspirowany twórczością takich zespołów jak np. Deep Purple. 


Zespół De Indigo powstał w 2007 roku w Kaliszu pod pierwotną nazwą "Dzieci Przemysłowej". W 2008 roku nazwę zmieniono na "De Indigo", odwołując się do koncepcji tak zwanych Dzieci Indygo, o których twierdzono, że rodzą się z aurą w takim kolorze, a także ze zdolnościami paranormalnymi.


Członkowie zespołu Pop Marlej są odnalezionymi po latach nieślubnymi synami Boba Marley'a z Tiną Turner, Edith Piaf, Whoopi Goldberg, Marilyn Monroe, Oprah Winfrey, La Toya Jackson i Jenna Jameson.
+ więcej

Znamy 9 uczestnika Zimowej Giełdy Piosenki


Data dodania: 2014-03-03 20:29:08

Finał Zimowej Giełdy Piosenki już za 10 dni. Podczas 9 audycji wyłoniliśmy przedostatniego uczestnika przeglądu, który będzie mieć miejsce 13 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. 
Pierwsze miejsce największą ilością głosów zdobył zespół The Modst, drugie miejsce zajął band Mahikan, trzecie zaś Pop Marlej. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca automatycznie kwalifikują się do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały 8 marca o 19:00. 

1. The Modts
2. Mahikan
3. Pop Marlej
4. Leather Spine Dog 
5. Entropia
6. Crowd 
7. Duży Ptak
8. Egipt
9. Titanium
10. Mery Spolsky
11. Bellrock
12. Saprophyte
13. The Latest Trip 
14. Strain
15. Comise
16. Deathinition 
+ więcej

Strona 1 z 12
dol