Historia Zimowej Giełdy Piosenki



Laureaci Zimowej Giełdy Piosenki 

2016 - XXVI Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 
(Poświęcona twórczości Andrzeja Zauchy)

Data: 17.03.2015

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury w Opolu

Uczestnicy: 
1) BoW (Wrocław/Ozimek) 
2) Sayes (Tarnów) 
3) Pod Sufitem Dżungla (Warszawa) 
4) Kayte (Warszawa) 
5) Deep Down Inside (Sochaczew) 
6) Ravel (Wrocław) 
7) The Ravel (Łęczna) 
8) Leva (Warszawa) 
9) Vrbire Maestra (Kraków) 
10) Słowiany (Kraków)


Gwiazda przeglądu: Kuba Badach 

Nagrody
I miejsce - Sayes (nagroda ufundowana przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego) 
II miejsce - Vorbire Maestra (nagroda ufundowana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)
III miejsce - BoW  (nagroda ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Opolu) 

Dodatkowe nagrody:
Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie – Vorbire Maestra, Sayes
   
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach – Kayte i Vorbire Maestra
Miejski Ośrodek Kultury w Oleśnie – Ravel
Miejski Ośrodek Kultury w Niemodlinie – Ravel i Sayes
Miejski Ośrodek Kultury w Kluczborku- Ravel
Miejski Ośrodek Kultury w Ozimku – Vorbire Maestra
Miejski Ośrodek Kultury w Strzelcach Opolskich – BoW, Kayte, Ravel,
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobrodzieniu Wielkim – Vorbire Maestra
Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach – Ravel, Vorbire Maestra
Dom Kultury w Krapkowicach – Ravel
Dom Kultury w Namysłowie – BoW, Słowiany, Sayes
Miejski Ośrodek Kultury w Brzegu – Vorbire Maestra, Pod Sufitem Dżungla, Ravel
Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich - Ravel 
Specjalna Nagroda Publiczności – Ravel
Nagroda ufundowana przez studencką telewizję SETA – Kayte
Nagroda Radia Opole – występ w audycji Twoja  Muzyka i miejsce na liście przebojów Radia Opole – Deep Down Inside


2015 - XXV Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 
(Poświęcona twórczości Wojciecha Młynarskiego)

Data: 19.03.2015

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury w Opolu

Uczestnicy: 
1. Grzeczni Chłopcy (Warszawa)
2. Meeow (Kraków)
3. Nandu (Warszawa)
4. Ponad Chmurami (Poznań)
5. Chill-e-motion (Kraków)
6. Yummy Mummy (Puławy)
7. Mitochondrium (Poznań)
8. Cherry Daiquiri (Warszawa)
9. Simple Wine (Starachowice)
10. BAO (Chrzanów)



Gwiazda przeglądu: Mela Koteluk

Nagrody
I miejsce (złoty wiatraczek) - Nandu
II miejsce (srebrny wiatraczek) - Meeow
III miejsce (brązowy wiatraczek) - BAO 



Dodatkowe nagrody:
Specjalna nagroda Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury - Ponad Chmurami 
Specjalna nagroda Ośrodka Kultury w Niemodlinie - BAO
Specjalna nagroda Domu Kultury w Krapkowicach - BAO 
Specjalna nagroda Miejskiego Domu Kultury w Oleśnie - Nandu 
Specjalna nagroda Domu Kultury w Ozimku - Ponad Chmurami 
Specjalna nagroda Nyskiego Domu Kultury - Chill-e-motion 
Nagroda Finansowa Starosty Opolskiego - Mitochondrium 
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Grzeczni Chłopcy 
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Mitochondrium 
Nagranie Teledysku - Meeow 
Studio Nagrań Radia Sygnały - Nandu 
Juwenalia we Wrocławiu - Nandu 
Piastonalia w Opolu - BAO 
Support przez Micromusic w ramach Nocy Kultury w Opolu - Mitochondrium


2014 - XXIV Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 
(Poświęcona twórczości Agnieszki Osieckiej)

Data: 13.03.2014

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury w Opolu

Uczestnicy: 
Fankatak (Rybnik) 
Ania Tryk z zespołem (Bełchatów)
The Modts (Lubań)
Statyści (Łódź)
De Indigo (Kalisz)
Katedra (Wrocław)
Mist (Opole)

Gwiazda przeglądu: Raz, Dwa, Trzy

Nagrody
I miejsce: Mist (złoty wiatraczek)
II miejsce: Katedra (srebrny wiatraczek)
III miejsce: The Modts (brązowy wiatraczek)

Dodatkowe nagrody:
Teledysk telewizji SETA: Fankatak
Piastonalia w Opolu: Fankatak 
Juwenalia we Wrocławiu: The Modts
Koncert w Studiu M Radia Opole: Mist
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie: Mist
Teledysk Samorządu Studenckiego UO: Fankatak
Dni Ziemi Strzeleckiej: Fankatak
Dni Olesna: Ania Tryk z zespołem
Dni Namysłowa: De Indigo
18 godzin w studiu nagrań Radia Sygnały: Ania Tryk z zespołem

2013 - XXIII Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 
(Poświęcona twórczości Czesława Miłosza)

Data: 14 marca 2013

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury w Opolu

Uczestnicy: 
Fairy Tale Show (Ząbkowice Śląskie)
Glass Balerina (Paniówki)
Insomia (Łódź)
Zagi (Warszawa)
Znikający Punkt (Kędzierzyn-Koźle)
Grawitacja (Wodzisław Śląski)
Red Lizards (Rybnik)
Pelvis (Mogilno/Poznań)
The Bad Sleep Well (Krapkowice/Opole)
Stan (Nysa)

Gwiazda przeglądu: Czesław Śpiewa


Nagrody
I miejsce: Zagi (złoty wiatraczek)
II miejsce: Grawitacja (srebrny wiatraczek)
III miejsce: Fairy Tale Show (brązowy wiatraczek)

Dodatkowe nagrody:
Piastonalia w Opolu: Fairy Tale Show
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie: Zagi
Nagroda finansowa Marszłka Województwa: Zagi
18 godzin w studiu nagrań Radia Sygnały: Grawitacja

2012 - XXII Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 
(Poświęcona twórczości Marka Grechuty)
Data: 22 marca 2012

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury w Opolu

Uczestnicy:
Dell Arte (Sochaczew)
Ted Nemeth (Łódź)
Sekator (Opole)
Febris (Kraków)
Banau (Toruń/Bydgoszcz)
Black Radio (Łódź)
Cold Headed Dog (Niegowonice)
Peephole (Opole)
Biopsy (Rzeszów)

Gwiazda przeglądu: Plateau z projektem Grechuta (gościnnie Titus, Piotr Cugowski)

Nagrody
I miejsce: Dell Arte (złoty wiatraczek)
II miejsce: Ted Nemeth (srebrny wiatraczek)
III miejsce: Sekator (brązowy wiatraczek)

Dodatkowe nagrody:
Piastonalia w Opolu: Dell Arte
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie: Dell Arte
Festiwal Muzyczny w Kędzierzynie-Koźlu: Sekator
Występ u Kuby Wojewódzkiego: Ted Nemeth
Występ z gwiazdą XXII Zimowej Giełdy Piosenki: Banau

2011 - XXI Zimowa Giełda Piosenki w Opolu
(poświęcona twórczości VOO VOO)
Data: 17.03.2011

Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu 

Uczestnicy: 
HWSC (Wrocław)
Jednym Słowem 
Chillin (Kielce) 
Los Purkos (Opole)
Back Off (Kraków)
In The Name of God (Wałbrzych)
Restauracja (Kraków)
Bongostan (Opole)
Agnieszka Stępień (Opole)
O niebo lepiej (Szczecin/Warszawa)
The Funny Waves (Nysa)

Gwiazda przeglądu: Voo Voo

I miejsce:  (złoty wiatraczek)
II miejsce:  (srebrny wiatraczek)
III miejsce:  (brązowy wiatraczek)

2010 - XX Zimowa Giełda Piosenki w Opolu

Data: 17.03.2010

Miejsce:  Aula Budynku Głównego przy ul. Oleskiej 48

Uczestnicy: 
Alicja Sękowska
Aleksandra Krzyżańska 
Anna Woszczańska
Anna Małek 
Julia Kantow 
Katarzyna Pluta 
Marta Lisiewicz 
Gloria Janeczek
Joanna Oleś 
Żaneta Sławińska i Bartosz Ługowski
Sheep (Opole)
Leonis
NoRecall
Black Orange (Zabrze)
Chwila Nieuwagi (Rybnik)
Kawon
Manowce
Splin (Kępno)
Los Purkos (Opole)

Gwiazda przeglądu: Edyta Gepperd

Nagrody
I miejsce: Chwila Nieuwagi (złoty wiatraczek)
II miejsce:  (srebrny wiatraczek)
III miejsce: (brązowy wiatraczek)

2009 - XIX Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 04.03.2009

Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu 

Uczestnicy: 
Szuszmiszmegele (Wrocław)
Godrise (Wrocław)
Transsexdisco (Olsztyn)


Gwiazda przeglądu: Jan Ptaszyn Wróblewski

Nagrody
I miejsce: Szuszmiszmegele (złoty wiatraczek)
II miejsce: Godrise (srebrny wiatraczek)
III miejsce: Transsexdisco (brązowy wiatraczek)

Dodatkowe nagrody:
20 godzin w Studiu Nagrań Radia Opole - Szuszmiszmegele
2000 zł ufundowane przez Marszałka Województwa Opolskiego - Szuszmiszmegele
Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie - Szuszmiszmegele
Piastonalia w Opolu - Szuszmiszmegele
Wykonanie teledysku przez grupę #13 - Godrise
1000 zł ufundowane przez prezydenta miasta Opole - Godrise
45 Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - Godrise
Udział w programie Kuba Wojewódzki - Transsexdisco
Nagroda publiczności - Transsexdisco 

2008 - XVIII Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 13 marca 2008

Miejsce: Aula Wydziału Teologicznego

Uczestnicy: 
News
Bynajmniej
F.A.I.T.H (Opole)
Paulina Stefanowska
Martyna Kosińska
Renata Klepacz
Krystian Staś
Marta Bulak
Joanna Kaszta (Opole)
Nowa Energia (Trebaczew)
Nosuxes
Alicja Sękowska
Arytmia (Bydgoszcz)
A.P.O.H
Winston Smith
Liberty
Kravt
Gabriela Machej (Opole)
Electric
Tomasz Chęciński
Lokalne Ocieplenie (Opole)


Gwiazda przeglądu: Goya

Nagrody
I miejsce w kategorii zespół: Lokalne Ocieplenie (złoty wiatraczek)
II miejsce:  (srebrny wiatraczek)
III miejsce: (brązowy wiatraczek)

I miejsce w kategorii solista: Joanna Kaszta (złoty wiatraczek) 

Dodatkowe nagrody:
Nagroda Publiczności - Nowa Energia

2007 - XVII Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 15 marca

Miejsce: Aula Uniwersytetu Opolskiego, Oleska 48

Uczestnicy: 

Machina 
Huśtawka
Kamil Franczak
THE STRUCTURA
Marcelina Benarska Band
NutsHELL (Ozimek)
Tlen
Paulina Stefanowska
Ewa Maciołek
Barbara Beuth (Opole)
Parking
ANIMA LIBERTI
nIEBO
NoRt
Folkoperacja

Gwiazda przeglądu: Maria Peszek 

Nagrody
Główna nagroda 2.000,00 ufundowana przez prorektora ds. kształcenia i studentów Marka Masnyka dla Kamila Franczaka

Dodatkowe nagrody:

Jury:
Renata Przemyk
Marek Piekarczyk
Jarecki
Alicja Kalinowska



2006 - XVI Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 16 marca 2006

Miejsce: Aula Wyższego Seminarium Duchowego w Opolu

Uczestnicy: 
GRIN PISS
ELEKTRISCHE MUZZIKAE
BARTEK MAŁŁEK
WODA
EWA SZLEMPO
THE ROUF
MAGDALENA PIOTROWSKA
FOLKOPERACJA
PIOTR KASZTELAN
IWONA KANIA
NIEPOPRAWNI

Gwiazda przeglądu: Grzegorz Turnau 

Nagrody
I miejsce – zespół „Woda”,
II miejsce – wokalistka Ewa Szlempo,
III miejsce – zespół „Folkoperacja”.


Dodatkowe nagrody:
Wyróżnienie - Iwona Kania
Nagroda Publiczności - Bartek Małłek

Jury:
Marek Sierocki - przewodniczący, 
Jarosław Wasik - przedstawiciel Rady Artystycznej, 
Waldomar Orłowski - muzyk, 
Alicja Kalinowska wokalistka i studentka UO


2005 - XV Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 9 marca

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Opolu 

Uczestnicy: 
Przed czy Po
K-1
Baracuda
Nastolatki 

Gwiazda przeglądu: Lech Janerka

Nagrody
I miejsce Przed czy Po Złoty wiatraczek 
II miejsce K–1 Srebrny wiatraczek 
III  miejsce Baracuda Brązowy wiatraczek 


Dodatkowe nagrody:
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - K-1
Mikrofon ufundowany przez Urząd Marszałkowski w Opolu - Baracuda
1000 zł ufundowane przez rektora Uniwersytetu Opolskiego - K-1
1500 zł ufundowane przez Rektora Politechniki Opolskiej - Przed czy Po
Mikrofon ufundowany przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu – dla Wokalistki zespołu Przed czy Po - Julii Mikołajczak.

2004 - XIV Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 3 marca

Miejsce: Klub muzyczny Kocioł

Uczestnicy: 
Kulturwa 
Ph 5.5
Marcin Wawrzynowicz

Gwiazda przeglądu: Brygada Kryzys 

Nagrody
I miejsce Kultórwa Złoty wiatraczek
II miejsce Marcin Wawrzynowicz Srebrny wiatraczek
III miejsce PH 5.5 Brązowy wiatraczek 

Dodatkowe nagrody:

2003 - XIII Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 5 marca 2003

Miejsce: Klub muzyczny Kocioł 

Uczestnicy: 
Karolona Sklorz, 
zespół 2,5 litra
zespół Są gorsi 

Jury:
Anna Panas - przewodnicząca Jury 
Jarosław Wasik 
Piotr Furtas - dziennikarz muzyczny Radia Opole 

Gwiazda przeglądu: Raz, Dwa, Trzy

Nagrody:
I miejsce - nie przyznano 
II miejsce - 2,5 litra
III miejsce - zespół Są gorsi oraz Karolina Sklorz 

Dodatkowe nagrody:
Festiwal Studencki w Krakowie I miejsce 
2100 zł - II miejsce ufundowane przez marszałka województwa 
1500 zł - III miejsce ufundowane przez rektora UO 
750 zł - III miejsce ufundowane przez rektora PO 


2002 - XII Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 25 -26 lutego 2002

Miejsce: 25.02 sala kameralna Amfiteatru Opolskiego, 26.02 "Klub Kocioł"

Uczestnicy: 
SHAU PALATSHY HASHYSHU
Jacek Daszyński
Karolina Sklorz
Yazda
Independence
Crux
Aleksandra Wojtanowicz
Zbójcy z Piwnicy
Grzegorz Bukowski
Karolina Sklorz
Fikołek
Agnieszka Wybraniec
Graal
Marta Kołodziejczyk
Alrauna
Łukasz Pol-Jelonek
Piotr Kasztelan


Gwiazda przeglądu: Renata Przemyk 

Nagrody
I miejsce SHAU PALATSHY HASHYSHU (złoty wiatraczek)
II miejsce Jacek Daszyński (srebrny wiatraczek)
III miejsce Karolina Sklorz (brązowy wiatraczek) 

Dodatkowe nagrody:
Udział w XXXVIII Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zespół SHAU PALATSHY HASHYSHU
Wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową w postaci albumu „Matejko. Obrazy olejne” – ROBERTOWI PISULI z zespołu INDEPENDENCE
Wyróżnienie oraz Nagrodę Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu w postaci zestawu komórkowego SIMPLUS – zespołowi YAZDA
Nagrodę Rektora Politechniki Opolskiej w wysokości 700 zł oraz nagrodę rzeczową w postaci albumu „Arcydzieła malarstwa polskiego” – KAROLINA SKLORZ
Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego w wysokości 1000 zł oraz nagrodę rzeczową w postaci zestawu piór firmy Waterman – JACKOWI DASZYŃSKIEMU
Nagrodę Rektora Uniwersytetu Opolskiego w wysokości 1000 zł oraz nagrodę rzeczową w postaci zestawu komórkowego TAK-TAK – zespołowi SHAU PALATSHY HASHYSHU

2001 - XI Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 26-27 lutego 2001

Miejsce: 26.02 sala kameralna Amfiteatru Opolskiego, 27.02 Klub muzyczny Kocioł 

Uczestnicy:
Anna Górywoda i zespół Koniec Świata
META.N
Woda
Aleksandra Bielna
Mielec Radosław
Pizza Łomot
Precz z komercją
Sławomir Kusz z zespołem
Natalia Grosiak Band
Grzegorz Bukowski
Piotr Kasztelan
Seweryn Jakubiec
Andrzej Cichocki
Albin Piecuch
Tomasz Polewczyk
80EE

Jury:
Anna Panas
Jarosław Wasik
Jan Poprawa

Gwiazda przeglądu: Edyta Jungowska

Nagrody
Złoty Wiatraczek
Srebrny Wiatraczek
Brązowy Wiatraczek 

Dodatkowe nagrody:
Nagroda Rektora UO, 
Nagroda Rektora Politechniki Opolskiej, 
Nagroda Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji, 
Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego, 
Nagroda Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu 
Wyróżnienie ufundowane przez firmę „NET 7”. 

2000 - X Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 8 marca

Miejsce: Klub muzyczny "Kocioł"

Uczestnicy:
Przemysław Pawlicki
FUSYY
BO  TAK z Eweliną Marciniak
Przemysław Kaniok
Radosław Mielec
NAMYSŁOWSKIE STUDIO PIOSENKI
Małgorzata Kuś (Kamień Ząbkowicki)
GANDAHAR
Lech Talar
FIKOŁEK
Tomasz Hanć
Sabina Golanowska (Czarnowąsy)
Artur Kansy

Jury:
Jan Poprawa
Jacek Mełnicki
Krzysztof Nurkiewicz

Gwiazda przeglądu: Edyta Gepperd

Nagrody
I miejsce BO  TAK z Ewelina Marciniak (złoty wiatraczek)
II miejsce Małgorzata Kuś (srebrny wiatraczek)
III miejsce Sabina Golanowska (brązowy wiatraczek) 


Dodatkowe nagrody:
Nagrodę Rektora Uniwersytetu Opolskiego w wysokości 1000 zł  –  zespołowi „...BO TAK” z Jeleniej Góry
Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego w wysokości 1000 zł  –  Małgorzacie Kuś z Kamieńca Ząbkowickiego
Nagrodę Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu w postaci telefonu komórkowego  – Sabinie Golanowskiej z Opola
Udział w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Małgorzatę Kuś, Sabinę Golanowską


1999 - IX Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 17.03.1999

Miejsce: Aula Uniwersytetu Opolskiego

Uczestnicy:
„Erato”
Monika Kosmalska
Dariusz Chwist 
„Deszczowy Parasol”
Justyna Mrozek
Sabina Golanowska
Konrad Biel
Agnieszka Nowaczyk
„Plaster”
Katarzyna Kędryna
„Samozwańcza Akademia Dźwięku”
Marta Czerniak
Milena Chypś
„Intercity”
„Kapela Niewiernego Tomasza”

Jury: Anna Panas, Jan Poprawa i Jacek Mełnicki 

Gwiazda przeglądu: Soyka

Nagrody
I miejsce Kapeli Niewiernego Tomasza (złoty wiatraczek)
II miejsce Samozwańczej Akademii Dźwięku (srebrny wiatraczek)
III miejsce Erato (brązowy wiatraczek) 


Dodatkowe nagrody:
Nagrodę Rektora Uniwersytetu Opolskiego w wysokości 1000 zł dla  „Kapeli Niewiernego Tomas
Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego w wysokości 800 zł dla „Samozwańczej
Akademii Dźwięku”
Nagrodę Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Opolu w wysokości 300 zł dla „Erato”
XXXV Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie: Sabina Golanowska, Erato, Samozwańcza Akademia Dźwięku
Jury postanowiło także dostrzec walory głosowe Mileny Chypś i życzyć repertuaru na miarę jej możliwości 

1998 - VIII Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 10 i 11 marca 1998

Miejsce: Sala Studenckiego Centrum Kultury, 

Uczestnicy:
Katarzyna Kowalska (Poznań)
Magdalena Kwapisz (Ostrołęka)
Jolanta Kozielska (Tarnowskie Góry)
Sławomir Kusz i grupa "Kuszenie" (Opole)
Piotr Selim (Lublin)
Marta Walesiak (Bielsko-Biała)
Marcin Styczeń i grupa ”Forte” (Warszawa)
Wojciech Poprawa (Kluczbork)
"Good Stuff " (Olsztyn)
Ewa Zborowska (Opole)
"Stajnia Jana" (Opole)
Magdalena Brudzińska i Małgorzata Łyko (Opole)
"Slapstick" (Brzeg Dolny)
"Samozwańcza Akademia Dźwięku S.A.D." (Jelenia Góra)
"Małżeństwo z rozsądku" (Pyskowice Śląskie)

Jury:
Beata Pałka (Opolskie Studio Piosenki)
Jan Poprawa 
Ryszard Rynkowski 

Gwiazda przeglądu: Ryszard Rynkowski

Nagrody
I miejsce:  złoty wiatraczek Marcin Styczeń i grupa ”Forte”
II miejsce: srebrny wiatraczek Samozwańcza Akademia Dźwięku S.A.D."
III miejsce: brązowy wiatraczek  Jolanta Kozielska


Dodatkowe nagrody:
I miejsce 500 zł i udział w Festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie
II miejsce 400 zł 
III miejsce 300 zł oraz udział w giełdzie odrzuconych 
wieża hi-fi ufundowana przez rektora Uniwersytetu Opolskiego  Katarzyna Kowalska oraz udział w giełdzie odrzuconych 
ekspres do kawy Ewa Zborowska


1997 - VII Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 13 marca 

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury 

Uczestnicy:
ALEKSANDRA BOJSZCZAK (Opole)
MARCIN CEJMER (Opole)
SYLWESTER PÓŁGĘSEK (Strzelce Opolskie)
ALEKSY PERSKI (Opole)
WOJCIECH POPRAWA (Opole)
FLIP I FLAP (Opole)
SŁAWOMIR KUSZ (Opole)
KATARZYNA BORTNIK (Kluczbork)
JOLA BAND (Tarnowskie Góry)
NASTROJE (Trzebnica)
MARCIN TOMASIK Sieradz)
ANNA KOSA I EWELINA MARCINIAK (Jelenia Góra)
MAŁŻEŃSTWO Z ROZSĄDKU (Pyskowice)
AGATA ŚLAZYK (Częstochowa)
PIOTR WOŹNIAK Warszawa)
BEZ NAS WY (Oława)

Jury:
Anna Panas 
Michał Bajor 
Stefan Brzozowski 

Gwiazda przeglądu: Michał Bajor, Czerwony Tulipan 

Nagrody
ZŁOTY WIATRAK oraz 400 zł -  BEZ NAS WY,  
nagroda ufundowana przez Urząd Wojewódzki
SREBRNY WIATRAK oraz 300 zł - PIOTR WOŹNIAK 
BRĄZOWY WIATRAK oraz 200 zł -  KATARZYNA BORTNIK
III miejsce:  JOLA BAND

Dodatkowe nagrody:
ODTWARZACZ PŁYT CD oraz udział w Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie - nagroda ufundowana przez JM Rektora UO  BEZ NAS WY
APARAT FOTOGRAFICZNY POLAROID - nagroda ufundowana przez Dyrektora MOK  PIOTR WOŹNIAK
WYCIECZKA DO PRAGI  DLA 2 OSÓB - Nagroda ufundowana przez Biuro Podróży ALMATUR  JOLA BAND
Nagrodę specjalną ZGP - Żabę od Akademickiego Kręgu Instruktorskiego Haki dostała grupa Nastroje z Trzebnicy 


1996 - VI Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 6 marca

Miejsce:

Uczestnicy:
Jolanta Sip (Lublin)
Przydrożny Bar (Opole)
Marta Bobowska (Opole)
Małżeństwo z Rozsądku (Pyskowice)
Marcin Tomasik (Sieradz) 


Jury:
Sławomir Wierzcholski
Piotr Bałtroczyk
Jarosław Wasik
Elżbieta Trylnik
Sławomir Sochacki - konferansjer

Gwiazda przeglądu: 

Nagrody
Złoty wiatraczek 500 zł: Jolanta Sip
Srebrny wiatraczek 300 zł: Przydrożny Bar 
Brązowy wiatraczek 200 zł: Marta Bobowska


Dodatkowe nagrody:
- Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie Jolanta Sip, Przydrożny Bar
- Giełda Odrzuconych: Marta Bobowska, Małżeństwo z Rozsądku
- Marcina Tomasika z Sieradza, który otrzymuje gitarę klasyczną ufundowaną przez autoryzowanego przedstawiciela KOMANDOR S.A. Horoszkiewicz & Wach i Sklep Muzyczny RAGTIME.
- Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego przyznano Marcie Bobowskiej.
- Nagrodę Radia Opole w postaci sesji nagraniowej otrzymuje zespól Przdrożny Bar.
Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Opola otrzymuje Jolanta Sip.
Na wycieczkę ufundowana przez Biuro Podróży ALMATUR pojedzie wraz z osobą towarzyszącą Marta Bobowska.

1995 - V Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 15-16 marca 

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury 

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury

Uczestnicy:
Zespół Konferansjer
Grzegorz Wilk i Łukasz Wieczorek
Aleksanda Bojszczak
Małgorzata Gadzińska
Katarzyna Kasperska
E.T.A.M
Dariusz Krawczyk


Jury:
Anna Panas 
Elżbieta Trylnik
Adam Nowak lider zespołu Raz Dwa Trzy 
Andrzej Sikorowski lider zespołu Pod Budą 
Jan Poprawa

Gwiazda przeglądu: 
Pod Budą i Raz Dwa Trzy 

Nagrody
I miejsce: Zespół Konferansjer udział w studenckim festiwalu w Krakowie, złoty wiatraczek, 800 zł. 
II miejsce: Grzegorz Wilk i Łukasz Wieczorek udział w studenckim festiwalu w Krakowie, 400 zł. 


Dodatkowe nagrody:
wyróżnienia:
Aleksanda Bojszczak
Małgorzata Gadzińska giełda odrzuconych poprzedzająca festiwal w Krakowie


1994 - IV Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 16-17 marca 

Miejsce: Studenckie Centrum Kultury 

Uczestnicy:
Jarosław Wasik (Opole)
Grzegorz Burda (Opole)
Anna Świątczak (Opole)
Klaudia Smolka (Opole)
Dorota Ślęzak (Kędzierzyn-Koźle)
Grzegorz Sikorski (Opole)
Kasia Szramko (Poznań)
Przyjaciele Maksyma (Łódź)
Tomasz Bojczuk (Kędzierzyn-Koźle)
Ad Libidum

Jury:
Andrzej Zarycki 

Gwiazda przeglądu: ?


Nagrody
I miejsce: Jarosław Wasik - 5 milionów złotych, magnetofon z kompaktem ufundowany przez rektora WSP, prawo do nagrań w opolskim radiu
II miejsce:Ad Libidum - 2,5 miliona złotych, udział w Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie
II miejsce: Katarzyna Szramko - 2,5 miliona złotych, udział w Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie
III miejsce: Klaudia Smolka
III miejsce: Przyjaciele Maksyma
III miejsce: Grzegorz Sikorski 

Dodatkowe nagrody:
wyróżnienia:
Anna Świątczak 
Grzegorz Burda
Bartłomiej Burniak
Dorota Ślęzak 
Tomasz Bojczuk


1993 - III Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 1 marca 1993 ?

Miejsce: Filharmonia Opolska

Uczestnicy:
Orkiestra Teatru Tra Ta Tam (Magda Turowska, Jarosław Wasik, Anna Wilde, Anna Osiecka, Marek Mikulski)
Laura Majberoda (Opole)
Dorota Ślęzak (Kędzierzyn-Koźle)

Jury:
Elżbieta Zapendowska
Edward Spyrka
Grzegorz Turanu
Leszek Kopeć

Gwiazda przeglądu: 

Nagrody:
I miejsce: Orkiestra Teatru Tra Ta Tam
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: Laura Majberoda, Dorota Ślęzak

Dodatkowe nagrody:
Leszek Kopeć - Giełda Odrzuconych w Krakowie


1992 - II Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 

Miejsce:

Uczestnicy:


Jury:


Gwiazda przeglądu: 

Nagrody:


Dodatkowe nagrody:

1991 - I Zimowa Giełda Piosenki w Opolu 


Data: 

Miejsce:

Uczestnicy:


Jury:


Gwiazda przeglądu: 

Nagrody:


Dodatkowe nagrody:











dol